Cena psenice rod 2013.g.

Uvek ista prica zetva pocela a cena se nezna, da li bi mi poljoprivrednici primera radi mogli da kupimo nove traktore pa posle petnaestak dana da im odredimo cenu i da ih za mesec dana platimo!!!!!!!!!!!!!!:sta:
Oni kad ne znaju cenu traktora oni ne prodaju(mada uvek znaju) a mi predamo njima u ruke zito dobrovoljno i bilo bi glupo kad bi nam oni dali neku realnu cenu tako da oni nemaju extra profit.
Pa zivimo u cabar drzavi gde glavni oslonac seljaku ROBNE REZERVE treba da odredjuju neku normalnu cenu i balansiraju trziste,e one kod nas sluze kontra da nam oderu kozu sto nema nigde u belom svetu,a onda bismo od nekog lokalnog mlinara da znamo cenu u napred.
 
Posle ove kise i kise koju su najavili za vikend ima i cena od 25 din da bude mala...seme ce kalirati i sta onda?...Bravo drzavo, lepo reagujes svaka ti cast...A da uvezemo nece ti biti tesko ni za 30 din da platis tudju psenicu, samo da se domaci seljak sj..
::svaka cast::
 
Žito Vojvodine večeras na TV vojvodine ,o ceni od 20. din. cenu će odrediti tržište.Napravili su kartel što je protivzakonito. A njihovo tržište ne postoji i DIRIGOVANO je od strane njih i ostalih derikoža.Nismo mi malinari pa da država stane uz njih.Zar treba svake godine praviti bunt da bi dobili tu prvu crkavicu,i ovi su isti kao i prethodnici,
 
Žito Vojvodine večeras na TV vojvodine ,o ceni od 20. din. cenu će odrediti tržište.Napravili su kartel što je protivzakonito. A njihovo tržište ne postoji i DIRIGOVANO je od strane njih i ostalih derikoža.Nismo mi malinari pa da država stane uz njih.Zar treba svake godine praviti bunt da bi dobili tu prvu crkavicu,i ovi su isti kao i prethodnici,
А што се ухвати малинара? Дај бар неке за које знамо да су привилеговани, а не њих који сваке године пролазе кроз исте муке. Нпр, да се ухватимо самих силоса, и осталих трговаца. зашто ми не би били као они , или ајд бар равноправни. Силосима је супер, трговцима је супер, па ајд да будемо као они. Што би били ко малинари па да нам се цена од брда до брда, тј од атара до атара, разликује по 15%. Ево полако се завршава јечам, и нико да спомене ову смешну игранку, а онда се чудимо што нас овако возају на пшеници. А што не би кад им се свидело ово са јечмом, и сад би некако да понове. Знају цену на зелено, и јуре и зову, а сад не знају цену кад пшеница стигла.
 
Žito Vojvodine večeras na TV vojvodine ,o ceni od 20. din. cenu će odrediti tržište.Napravili su kartel što je protivzakonito. A njihovo tržište ne postoji i DIRIGOVANO je od strane njih i ostalih derikoža.Nismo mi malinari pa da država stane uz njih.Zar treba svake godine praviti bunt da bi dobili tu prvu crkavicu,i ovi su isti kao i prethodnici,
Sto ti ne proizvodis maline, pa da drzava stane I iza tebe?
 
Mnoge ratarske kulture su znacajnije od maline, ali psenica bi trebala biti No1 za drzavu i njene gradjane!
al to nije tako i mi tu nemozemo nista, mozemo samo da je ne sejemo!
 
Drzavu cena psenice ne interesuje,tako su veceras rekli predstavnici ministarstva poljoprivrede.Mislim da ce jos kako da ih interesuje za par dana kad budu krenule prvo protestne voznje pa blokade.Njih jedino interesuje kad treba staviti zabranu izvoza dal zitarica ili industrijskog bilja nebitno.
 
Moju psenicu nece videti drzava. Lagerovacu kod strica i pojesce je bikovi. Za 16din nece da moze...
 
7. ОПИС НАДЛЕЖНОСТИ, ОБАВЕЗА И ОВЛАШЋЕЊА РЕПУБЛИЧКЕ ДИРЕКЦИЈЕ ЗА РОБНЕ РЕЗЕВЕ
Робне резерве у Републици Србији образују се и користе за:
1. стабилизацију производње и тржишта цена, заштиту домаће производње и унапређење извоза;

http://www.rdrr.gov.rs/doc/zakoni/Zakon o Robnim rezervama.pdf


Министарство пољопривреде и нема ништа са робним резервама. А ко не испуњава своју законску обавезу је већ друго питање. Законом је јасно деинисана обавеза робних, члан 2.
 
pa u ovom dokumentu se pominje zastitna cena? toga se nesecam da je bilo u prethodnim godinama?nego trzisna cena pa kad njima gori pod nogama zabrana izvoza ili neka afera a gde je tu trzisna cena ?
 
Pre 3500 godina faraon je sanjao 7 debelih i 7 mršavih krava,Josif tadašnji ministar za poljoprivredu je predložio faraonu da formira sistem robnih rezervi koji od tada do danas funkcioniše u celom svetu i sprečava špekulante da pljačkaju seljake ,ai narodu obezbedjuje prehrambenu sigurnost . ZAKLJUČAK : Na kom nivou svesti je naša država ako državne robne rezerve ne funkcionišu? Pred faraonovskom ,mladje kameno doba u Evropi,sakupljačka poljoprivreda ,kako ih sramota nije,a i nas što mazohistički to trpimo!!!!!!
 
Pre 3500 godina faraon je sanjao 7 debelih i 7 mršavih krava,Josif tadašnji ministar za poljoprivredu je predložio faraonu da formira sistem robnih rezervi koji od tada do danas funkcioniše u celom svetu i sprečava špekulante da pljačkaju seljake ,ai narodu obezbedjuje prehrambenu sigurnost . ZAKLJUČAK : Na kom nivou svesti je naša država ako državne robne rezerve ne funkcionišu? Pred faraonovskom ,mladje kameno doba u Evropi,sakupljačka poljoprivreda ,kako ih sramota nije,a i nas što mazohistički to trpimo!!!!!!
Zasto bih bilo kog skladistara,otkupljivaca,preradjivaca bilo sramota,njihov cilj i jeste da dobiju robu sto jeftinije,treba da je nas,seljake,sramota,sto ponizno cutimo i trpimo.Glas seljaka se ne cuje ni kad je u pitanju nas proizvod,a ni kada je u pitanju cena repromaterijala,mehanizacije.Znaci,pretvoreni smo u moderne robove,cutis,radis i trpis,da neko ko ima samo masnu i tasnu,svojim spekulativnim sposobnostima,uz svesrdnu pomoc drzave,prisvojio sav nas trud i muku.
 
Nazad
Vrh