Cena psenice rod 2013.g.

Nebih rekao da je cena pšenice od 16 dinara van svake pameti. Treba razmišljati o nekima koji su pšenicu svoju i iz robnih rezervi prodali po, recimo, 30 din/kg sada moraju da je nadoknade po ceni ne većoj od 16 din. jer i oni moraju da imaju neku zaradu. Sve te tajkune koji su se bogatili na raznorazne načine, država mora da čuva jer su oni budućnost naše poljoprivrede i simbol lopovluka u Srbiji.

U pravu si, mora neko da nadoknadi ovo sto su lopovi pokrali, ko ce drugi nego narod.
 
U pravu si, mora neko da nadoknadi ovo sto su lopovi pokrali, ko ce drugi nego narod.
Kada kažeš "narod mora to da nadoknadi" mene to asocira na običnog malog seljaka koji je sramota (po njihovom mišljenju) za ovu našu državu Srbiju koja trči ka EU. I kada unište običnog seljaka, garantujem da su uništili i Srbiju.
 
Kako je sad ispalo dobro sto nisam platio 300e/kj arendu za 20kj... Pukao bih kao zvecka na ove cene koje se ocekuju.
 
А што нам спас долази са још даљег истока? А данашњи раст? Па нове информације? Данас кад сам причао са једним од силоса, крене да ми објашњава о светским берзама. Одмах сак га прекинуо, немој молим те и чујемо се сутра. А кренуо лепо, цена у свету је много ниска. Ајде. Баш ме занима шта ће имати сутра да ми кажу, пошто ће бити разговора са још некима. Сад сам дефинитивно више него уверен, да доста њих што ради по тим силосима, мисли да су људи потпуно неинформисани, да не користим теже речи. Могу да се препознам. :haha:
 
danas bio na nekoj prezentaciji masina i cujem novosti.psenica 15,5 din, kukuruz na zeleno 120 evra/tona.
 
Tesko da ce ona nesto znacajno ici gore.
To su svi trebali biti svesni,jer psenice ima puno nasejano.
O tome se trebalo jesenas diskutovati,sada je kasno.
 
Meni deluje da je vreme da se cene poljoprivrednih proizvoda smire... 3 sezone smo mogli nesto da zaradimo, bojim se godina kada nece sve ici po planu
 
Jedno pitanje od mene svima . ( možda je retoričko ) . Šta mislite oće li ovak razvoj situacije sa cijenama uticati na snižavanje ulaznih cijena , prije svega zakupa , djubriva i sjemena ? Svakako bi trebalo .

Mi bi se i uklopili i u ovakve cijene , i još bolje bi bilo i za stočare i za kupce hrane ali da je ulaz realniji . ??
 
Не бих био толико песимситичан. Нпр, шта фали робним да интервенишу и да тако мало умире тржиште? На страну што би то било корисно, они то морају урадити јер једноставно су празни. Па све земље света имају лагер пшенице до 30% својих потреба, а неке ризичне због великих суша чак и 100% годишњих потреба. Ајд ми нисмо такав ризик, али би морали да имамо барем 200 хиљада тона. Замислите да држава то купује сукцесивно што би било нормално, каква би то равнотежа била. А сад им је прилика, пошто је јефтино. Три муве једним ударцем.

@momo,
Што се тиче минералних, требали би, и мало је пала цена. Али се ту тренутно дешавају и нека тумбања, па се мало са подацима манипулише. Купују једни друге, па се биланси тумаче на другачије начине. Неки чак избацују и податке о повећаној продаји. У суштини, ако и падне. неће пропорционално нашем паду. Ал и ту има решење, бацаћемо тј улагати још мање.
 
Ja bi bojkotovao ne jesen kupovinu semena sa instituta,i min djubriva sejati iz ambara pa koliko bude,i onako nemamo nista od psenice.Ali kad bi to uradila cela vojvodina bio bi posao.Nemamo mi onu stvar da im pokazemo to je problem::svaka cast::Sta smo mi ko seljaci uradili po pitanju cene psenice ikad???
 
Bas me zanima oce li cena hleba ici dole ako zito bude 15-16din.verujem da nece jel je nafta otisla gore pa ce pekari poslovati sa gubitkom,a mi sto svake godine idemo iz gubitka u gubitak ko nas j...e!Svako je sretan ko moze psenicu da izbaci iz proizvodnje jbg ja imam takvu zemlju da na njoj samo psenica,suncukret i kukuruz uspevaju i to retko!
 
Nas treba jos vise nateci da se tako izrazim jos kad cujem da se hvale rodom od 4,5 t po ha povraca mi se pa moj deda sa konjima dok je radio imao 2 t po kj.Zasto ne budu iskreni i ne kazu bice skroman rod trte mrte,A narod jao dobro je bice leba i teraj lipsi magarce do zelene trave...........
 
Nas treba jos vise nateci da se tako izrazim jos kad cujem da se hvale rodom od 4,5 t po ha povraca mi se pa moj deda sa konjima dok je radio imao 2 t po kj.Zasto ne budu iskreni i ne kazu bice skroman rod trte mrte,A narod jao dobro je bice leba i teraj lipsi magarce do zelene trave...........

Pa ove godine ce biti, ali sledecih cisto sumnjan da ce biti od psenicnog brasna, pa niko nece da seje najneprofitabilniju kulturu! Ali najgore od svega sto ne mozemo nista da promenimo oko cene ili eventualno jako malo!
 
Pa ove godine ce biti, ali sledecih cisto sumnjan da ce biti od psenicnog brasna, pa niko nece da seje najneprofitabilniju kulturu! Ali najgore od svega sto ne mozemo nista da promenimo oko cene ili eventualno jako malo!
Mozemo jako puno da promenimo oko cene. Kako malinari cim im nije uz dlaku oni odmah kod ivice zvanog Kofer i odmah bude bolje.
Netreba da je dajemo za badava . Mogli bi malo i na ulice da izadjemo da se vidimo sa milim cajcima nismo odavno....
 
Odavno sam govorio da će za seljaka, poljoprivreda postati luksuz. Ova vlada nije sposobna da zaštiti domaću proizvodnju. Rešenje krize u Srbiji ova vlada traži samo u stranim investitorima a ni prstom nemiče da podigne domaću proizvodnju. Nazadnjaci nam toliko unapređuju poljoprivredu da će i po vojvodini biti zemlje u parlogu. Nemogu da verujem da je unapređenje poljoprivrede, prodaja Srpske zemlje strancima. I recimo dobro, doveli ste Arape pa da vidimo kolika je cena pšenice bila prošle godine a kolika je sada i šta je Srpski seljak dobio tom prodajom [/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Mozemo jako puno da promenimo oko cene. Kako malinari cim im nije uz dlaku oni odmah kod ivice zvanog Kofer i odmah bude bolje.
Netreba da je dajemo za badava . Mogli bi malo i na ulice da izadjemo da se vidimo sa milim cajcima nismo odavno....

Izadjemo na ulice, drzava kaze robne rezerve ce kupiti ''odredjenu kolicinu'' po 2 dinara vise i ''predloziti'' otkupljivacima da povecaju cenu otkupa! I sve to bude tako lepo i na kraju supalj nos! Da me ne shvatis pogresno i ja sa poljoprivrednik i preko 30% moje povrsine je psenica i voleo bih da je visoka cena ali ove godine izgleda nista od toga, daj boze da ne budem u pravu!
 
Nazad
Vrh