Cena soje rod 2013.g.

Od ovih firmi sto preradjuju soju u griz i pogacu sam cuo neku cenu od 40-45 mada nisu ni oni sigurni njima je uvek kazu puno a nama malo.Zavisice kao od vremenskih uslova
 
Ima resenje a to je da se udruzimo.Ali tu bi trebala mala pomoc drzave.Ovako nas razjedinjene gaze.
 
Sto bi rekao jedan neobavesteni politicar jedino kompromisno resenje:haha: da nam daju zastitnu cenu pre setve,ali to nece pristati jer im se vise isplati da drze monopol na trzistu.
 
Jedini nas problem je sto nema drzave,ne mislim u pravom smislu nego nema gazde koji ce da kaze ej alo majmuni ne mozete ucenjivati tog seljaka,radnika rudara nema veze kog.Jednostavno nema gazde i tok tako bude ovako ce nam biti drugi ce da nam kroje kapu i ko nas jebe!!!!
 
Vrlo je moguce da soju ojade kao i psenicu. Ministar ce da izjavi kako je rekordna godina po prinosu, iako, evo je soja gori.
 
Danas sam čuo informaciju od jednog izvoznika ako bude odobren izvoz soje novi rod neče biti ispod 55 rsd/kg.
 
Svakako je soje manje posejano nego prosle godine, tako da ce cena sigurno biti u najmanju ruku solidna. Soja nije zito, a ni kukuruz i njena trgovina je nesto drugacija. Kod nas se trguje na zeleno 36 din i to je jedino realno i opipljivo u ovom momentu. Na koliko ce izaci cena u zetvi zavisi ce pre svega koliko soje ce biti ponudjeno na tzistu jer je nasa soja non-gmo i malo je deficitarnija nego gmo. Bilo kako bilo proslogodisnjih 70 dinara je tesko ostvarljivo, ali se ne bih iznenadio da bude 55-60 din. Nas kraj je izrazito velik proizvodjac soje, a tu pre svega mislim na Vajsku, Plavnu, Novo Selo, Mladenovo, Tovarisevo, Bac..., mozda cak i najveci deo u Vojvodin gde se soja uzgaja i po svemu sudeci nece ovo biti godina gde ce se ubrati bog zna kakav rod, a i manje je posejano.
 
sad mi je jasno kad se pricalo o prinosu,pa ispade da je vise rodila od kukuruza.
Znam da ste vi najveci proizvodjaci i kad cujem od vas znam cemu da se nadam ove godine,a to je jedno 1000 do 1200 kg
 
Nas je spasla ona Julska dobra kisa od nekih 130 l po m2, inace bi pukli. Proslogodisnji raniji rok setve do 12 Aprila je bio od 1000 do 1500 kg/kj ali zato setva iz pocetka Maja je rodila i do 2200/kj. Nadam se dobrom rodu ove god. ukoliko dobijemo danas nesto kise a bice potrebna i kasnije, sve zavisi od kolicine koje cemo i ako cemo dobiti u jutru. Sto se tice cene bicu jako iznenadjen ako dostigne neverovatnih 60 din. ove godine.
 
Nazad
Vrh