Cena soje rod 2013.g.

Prosle godine smo od te iste Viktorije dobili 85kg sacme u rinfuzi a 80kg uvrecane
 
E pa sad i oni imaju namete malo vece od drzave. Mora i drzava od neceg da ziv, kako vas samo nije sramota da ne mislite na drzavu. Sve sam vise i vise ubedjen da je gosn prvi podpredsednik rekao da se inflacija mora smanjiti tako sto ce poljoprivredni proizvodi biti niski, a i drzavi mora da se da neki procenat.
 
Jedina logika što se soja i uvozi i izvozi je da izvoze skuplju negmo , uvoze jefiniju gmo soju. Ko da je neko vidio tačno sa koje njive dolazi ta soja iz Indije , niti čak odakle taj brod dodje . Na kraju krajeva to i nije loše , ali ako se uzme u obzir da gm soja nije štetna po zdravlje , bolje da našu skuplje prodajemo onima koji oće , a naše krmače i nisu probirljive po tom pitanju.
 
Indija je uvoznik sojine sačme iz USA a to mi govori ono što je Momo spomeno da naši izvoze našu negmo soju u E.U. a uvoze ovu gmo iz Indije , lepo , bravo ::svaka cast::::svaka cast::::svaka cast:: kako smo mi samo pametni narod skoro kao Japanci kad izvoze svoj kvalitetan pirinač koji imaju malo za 120 mil. stanovnika a uvoze manje kvalitetniji samo da prehrane svoj narod.
 
Otkupljivac sa kojim saradjujem za sada nudi 42 dinara sa porezom.
He,he komsija,malo si se zeznuo ,Temerin je u sred Vojvodine:haha::haha:.Malo sale.Inace,meni nije jasno da li ce cena soje koja bude zakljucna na berzi na dan konacnog obracuna soje biti i konacna cena isplate ili to nema veze.Ako je naprimer danas na berzi 43,oo da li i nama onda tako sleduje ili nama sipak?
 
Komšo a đe ti je logika?Da neko čuva tvoju sopju i plati je tebi kao na berzi posle pet meseci čuvanja kod sebe u silosu .I još da vaga bude tačna a analiza ok ,bilo bi mnogo.Ako je čuvaš kući verovatno ćeš dobiti približno berzansku cenu na dan prodaje:ppozdrav:
 
Pa komso ne cuvaju oni soju dzabe na lageru (sto je i normalno),uzece svoj deo koji im je cista zarada.
 
To i kažem ,berza je samo orjentacija on može da kaže kod mene tolko i ćao,zato i gledamo gde kipujemo na" majke mi" sistem
 
Videli ljudi (odnosno stoka) da nam svasta mogu raditi! Skinuli nam subvencije sa 150 evra na 50, sj.b.li nam cene za 60%, povecali ulaganje za 40% a mi kao najbezvrednije p...e posmatramo i ne reagujemo. Cast izuzecima koji su ipak pokusali ali ispostavilo se to da su bili u malom broju! Jos dugo Paore i u vise navrata cu ponoviti tvoj citat da nisu oni svesni koliko malo mogu da nam plate nase proizvode. Mnogo dobra procena s tvoje strane!
 
Realno je da se sa 50 RSD itekako mogu pokriti troškovi proizvodnje, e sad da li se mogu pokriti troškovi arende to je drugi par rukava. Onaj ko je uzeo arendu, platio debelo i mislio biće soja 70, a suncokret 56 RSD posejaću, rodiće i biću kralj, ne živi u Srbiji nego u Diznilendu. Na svojoj zemlji pri ovoj ceni pucanja nema, samo se može zaraditi više ili manje (u zavisnosti od roda).
Inače kod nas je akontna cena 35, s tim da jedan otkupljivač nudi 39 RSD kao konačnu cenu, ali, koliko sam čuo bezuspešno, svi će da čekaju neke bolje dane...
 
Farmcommerc Čantavir danas podigao otkupnu cenu soje na 44,70 din. Kod mene u selu akontna cena 40 sa PDV-om.
 
Danas neki lik uzimo 45 dinara placa tel kel,mada je je to po ceni sacme malo ,sacma je kod nas 90 dinara,lokalni otkuplivac daje u razmeni 75kg sacme,znaci ako bi imo kome da prodas sacmu to bi bilo oko 67dinara.Mislim da ce vrlo brzo soja preci 50 dinara,jednostavno nema je i malo je rodila.
 
Nazad
Vrh