Spojene teme o predlozima za kupovinu kombajna

Sta preporucujete, domaci ili uvozni kombaj do 15 000 eura?

Vecina clanov ce reci zavisi koju povrsinu zemlje koju obradjujes,drugi ce reci za nase uslove i do 100 kj ZMAJ je zakon :D ....
 
Odg: Sta preporucujete, domaci ili uvozni kombaj do 15 000 eura?

zavisi kolika ti je posle "logistika jaka",
a to znaci,da li moguce kvarove na stranom kombajnu mozes ili umes da izfinansiras ili opravis!

ako mozes i umes,onda kupuj stranu masinu,a ako ne.onda je zmaj zakon.
 
Claas Dominator 78 je odlican kombajn.O njemu se mozete raspitati kod kolege sa foruma @abro jer ga on ima.Samo nisam siguran da ce uci u cenu koju ste Vi predlozili.Priprema i odrzavanje ovog kombajna je skuplja nego Zmaja i na to morate biti spremni kupovinom ovog kombajna.
 
Koji kombajn kupiti do 5000e da je u dobrom stanju u sezoni bi maksimalno presao nekih 50h ali to je maksimalno u proseku bilo bi mozda nekih 30h.Takodje da napomenem da bih voleo ekonoski isplative kombajne da mi predlozite. Hvala unapred :)
 
Druze zezam se malo,nemas za taj novac skoro pa nista a da je dobro.Mozda neki mali zmaj 132,133 ili Univerzal ali pitanje je u kakvom su stanju jer imaju godina podosta.
 
Ljudi da vas pitam ima na prodaju Djuro Djakovic M770 90 god ima 1600rh prvi vlasnik za 8000evra dal je to puno i dal mi mozete reci koliko je njegov ucinak hvala unapred
 
Taj mali Djuro s jako gica .Nekako ga ljudi uspiju prevrnuti kod nas na ravno .Kako to uspiju nemam pojma .Kako bi radili u brdu.
O cijeni je tesko govoriti dok se kombajn ne pogleda ali ja ga jos nisam nigde video sa tom cenom ,zato bi morao biti kao nov.
 
ja nameravam kupiti neki do 4 iljade .mozda neki strani il ,me stra delovi dali ima za njih sta vi mislite .?
 
Hvala vam al neko zna koja bi mogla njegova ucinak da bude naprimer po danju mislim na DD M770
 
Zato forsiram tog malog djuru posto sam imao new holand claysona m140 velicina zmaj 142 sa hederom nisam mogau da uteram u dvoriste pa kad sam uterao nije stao ispod supe 6 god sam ga vozio pa prodao zato sto je vec bio star ko biblia(66godiste) ove god su mi vrsili a nisam bio zadovoljan sa radom sta su uradili( mnogo rasipali) pa odlucio sam po kupovini manjeg kombajna posto sve ukupno imam 47kj od toga 20tak psenica 2-3kj jecam zobi oko 15tak jutara soje a ostalo kukuruz za cega imam beraca tako da ovaj mali bi radio oko (naj naj) 40 jutara god mislio sam nekog stranca deutz farh,class(sve malo do 3m heder) ali oni nemoze da se kupi ispod 10000evra gledao sam te male zmajeve imamo 3 u selu mnogo mnogo se kvare pa sad neznam ni sam sta da radim
 
Sta bi bila bolja kupovina Djura Dakovic 1620 ili Deutz Fahr 1600?
Race mi da su dosta slicni i da dosta delova pase, sta mislite?
 
Sta bi bila bolja kupovina Djura Dakovic 1620 ili Deutz Fahr 1600?
Race mi da su dosta slicni i da dosta delova pase, sta mislite?
ĐĐ 1620 je noviji kombajn od fahra 1600, posto se fahr 1600 pravio od 71-77 godine, stric ima tog fahra isti je to kombajn ko đđ, samo je u radu sporiji dosta, pregazile ga godine, ako neces đđ trazi fahra al 1620 ili 1630 to ti je moje mišljenje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh