Predlog urednistvu sajta

Njegove poruke su njegove dok ih piše i dok postoji mogućnost uređivanja poruke.

Posle toga one pripadaju svima nama.

Na osnovu kog pravnog dokumenta si ovo zaključio. Znam da postoji autorsko pravo koje je regulisano, ali ovaj način tumačenja nisam do sad sretao.
 
Na osnovu kog pravnog dokumenta si ovo zaključio. ...........

Ne znam pravno,
ali mislim, zašto onda učestvujemo u forumu ako neko ili više njih može da kaže:
briši to što sam ja pisao.
Šta onda ostaje.
Isto je i sa slikama koje vremenom nestaju.
Diskusija u temi gubi smisao.

Ja sam dipl.el.ing. i recimo, učestvujem u nekom projektu, nekoj gradnji:
Po malo kraduckam. Gazda me isključi iz projekta i ja kažem: skidaj sve što sam ja uradio; to je moje autorsko delo.

(Video sam usmeravanje na dno stranice gde stoji da su svi postovi vlasništvo autora).


Pozdrav
 
U vezi slika... čovek je samo poredio da ako nema slika koje su ranije postavljene isto je kao kad nema neke poruke u određenoj diskusiji, znači da nije kompletna.
 
Постоје ли разлози да се стари, непотребни постови не бришу? Теме су постале гломазне и тешке за претрагу па се дешава да се много тога, написаног и већ продискутованог, понавља.

To je lakše reći nego uraditi.Forum je preobiman za takav vid čišćenja i uređenja tema.

Слажем се ал' сутра неће бити мање обиман него данас. Шта више, због обимности људи неће ни покушавати да нађу одговоре у претходним постовима пе ме не чуди што се нека питања понављају и само пар страница од претходне дискусије.
Паде ми на памет Вук Караџић као сакупљач народних умотворина. Имате ли нешто против да ја извучем релевантне постовие из тема и да од њих направим "електорнске брошуре" па да продајем онима који не могу или не желе да читају целу тему?

Ja to radim već godinama...:osmeh:
Al' ne zarađujem na tome...:haha:
Copy-Paste sve relevantno iz Tema koje me zanimaju, pa u neki Word editor, i kada mi nešto, ili nekome zatreba, copy-paste na Forum, i svi sretni....:ppozdrav:


Vredelo bi ozbiljnim ljudima dati moderatorska ovlaštenje da pretresu teme koje ih interesuju.

Pobrišu, spakuju, prepakuju, sastave...

To su uglavnom stručne teme, voće i prerada, stoka, hrana, prerada, šiblje, cveće, drveće,... i ljudi ih redovno prate, upućeni su, uglavnom ozbiljno učestvuju u njima.

A vidim da postoji određeni broj ljudi koji aktivno održava živim te teme.

I još ako izraze volju da ulože strpljenje za pospremiti... !
 
Molba urednistvu Foruma :molim ovako javno da obrisete clana "rale" sa vaseg foruma necu pisati zahtev na pp jer postao sam ovako pa red je i da napustim javno,pozdravljam i znane i neznane kolege dok sam se prijatno osecao druzio sam se sa vama e sad mi to predstavlja teret mnogo drvenih advokata na malom prostoru.Kolega jjova ti si samo hteo da kazes pa nemoj da kazes nije to namenjeno za tebe.Molim vas da preduzmete mere za brisanje jer ne prilici mi da me banujete ili iskljucujete to je ispod mog nivoa.Pozdrav
 
Mislim da bi trebalo unaprediti pretragu. Treba da kontaktiram neke clanove foruma putem privatne poruke i nikako ne mogu da ih pronadjem. Kucam nick u pretragu ne iskace mi nista,ili mi izbaci odredjene teme gde se ta rec koristila. Pa eto jedna predlog ako moze da se doda pretraga clanova foruma,gde recimo kada ukucas slovo C izadju sva imena registorvanih korisnika sa tim pocetnim slovom.
 
Postovane kolege imam zadovoljstvo da vas obavestim da smo uslisili jedan od vasih predloga i clana Dobrincan unapredili u moderatora u delu foruma govedarstvo.

Zelim mu puno srece u ovom probnom radu. :osmeh:
 
Vidim da je evidentna i progresivno rastuća tendencija upisivanja pod stavku (generalija Člana) lokacija: raznih, očigledno namerno (da kažemo) "lažnih", tipa Bangladeš, Surinam,Zimbabve, Brazil i sličnih, pa čak i maksimalno geografski "nedefinisanih" i "širokih" tipa: Vojvodina..:sta:
"Egzotičnih", a "lažnih" lokacija:, pa postavljam pitanje:
Da li je to dozvoljeno pravilima ?
Ako jeste, imam želju da se i ja "preselim" na jednu od njih, recimo, lepo mi zvuči, Bahami ?
Stvarno nema smisla, od većine Članova se zahteva da upišu što približniju, tačnu lokaciju, a pojedinci pišu "egzotiku" nesavesno, namerno izvrgavajući "pravila" ili makar zahtev da se upiše "približno tačna lokacija"...
Potpuno nekažnjeno, ili makar upozoreno...
Sačekaću Vaš odgovor, pa ako mi se ne svidi, "selim se" i ja...:cool:
Na Bahame...::suncanje::
Prosto i jednostavno...
 
Dobrodol to je velik problem.Znam na koga aludiraš jer i meni iskreno bode oči a nije ništa drugo nego totalna neozbiljnost člana/članova.Apelovali smo dugo vremena da se ta praksa unošenja geografskih pojmova,egzotičnih lokacija i ostalog izbaci iz upotrebe ali nije urodilo plodom.Jednom prilikom smo napravili akciju i izdali saopštenje a sa datim rokom od mesec dana za izmenu i tačno unošenje lokacije i opet slab odziv a ne možeš kazniti niti banovati toliki broj ljudi.Zašto je tačna lokacija bitna nekome je jasno a nekome ne možeš ni nacrtati a kamoli objasniti.
 
Ako smem ja bi izneo samo jednu zamerku ali znam da je nije moguce ispraviti naime dozvoljeno je prijaviti se laznim imenom to jest lazno se predstavljati navodno zbog zastite privatnosti ili kako vec,a to znaci da je moguce i lagati i pricati gluposti bez ikakve odgovornosti jedna laz vuce drugu,ne bi bilo lose kad bi se takva praksa prekinula i da se pokusa napraviti put za istinu,inace bih pohvalio sve koji se bave forumom a dokaz da je dobar je sto skoro svaki dan ima novih clanova :bravo:
 
Nazad
Vrh