Predlog urednistvu sajta

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.512
Lokacija
Шумадија - СП
Imam predlog urednistvu sajta:

Ima veliki broj tema na ovom sajtu koje su pretrpane, samim tim korisnik sajta koji zeli da nadje neku korisnu informaciju koja mu je potrebna mora da prelista temu od 500-600 strana da bi nasao sta mu je potrebno.
Da bih bolje objasio sta zelim da kazem i da biste me razumeli uzecu za primer temu IMT na kojoj je sve o imt-u strpano u jednu temu od 5XX strana da bih nasao neku informaciju korisnik treba da cita nedelju dana tu temu ne bi li nasao sta mu potrebno, sto je nije prakticno.

Neko moje misljenje ujedno i predlog:
Zar nije bolje tako opsirne teme podeliti u pod-teme na primer tema IMT pod-teme:
IMT-533
IMT-539
IMT-540
IMT-542 ITD, ITD
Kako bi korisnik koji zeli neku informaciju za odredjeni model IMT-a mogao lakse da se snadje i procita ono sto mu je potrebno.
Takode je pomenuta tema ispisana slobodnom diskusijom o IMT-u, zar nije bolje kao pod temu za IMT otvoriti Chat o IMT-u gde ce se voditi slobodna diskusija.

Temu IMT sam uzeo samo kao primer jer ima veliki broj tako pretrpanih tema.

Ovo je neki moj predlog jer ovaj sajt iz dana u dan ima sve vise clanova pa ce tako pretrpane teme za 5-6 meseci imati po 1000 strana gde je jako tesko naci bilo koju informaciju...

Razmislite o tome.:ppozdrav:
 
U poslednje vrijeme svako malo pročitam post sadržaja "taj_i_taj obriši pp" i tako iz teme u temu.

Iako na ovom forumu ne koristim iste malo mi je čudno da je ograničeno na samo 10 poruka po korisniku, jer sam na drugim mjestima navikao da je limit bar 500 ili više pa eto jedan prijedlog od mene da se to sanduče malo proširi. :ppozdrav:
 
Svako može da sačuva 100 poruka a ne samo 10. Poruke se takođe mogu prebaciti na svoj kompijuter i tako sačuvati, a ne da se čuvaju na forumu, ukoliko vam se u tim porukama nalaze korisne adrese ili brojevi telefona.

Podelu tema na ovaj način i radimo povremeno kad se nakupi veliki broj poruka, videćemo kako bi se to moglo izvesti u delu za traktore.
 
Podržavam da svatko ima pravo na svoj jezik i pismo u postovima, ali mislim da nije dobro rešenje da se naslov teme piše na ćirilici jer neznam kako naći tu temu u tražilici kad nemam tipkovnicu s čirilićnim slovima.
 
To sve na kraju rešava Google, za njega je to nebitno da li je ćirilica ili latinica.


1_60740362_naslov.png
 
Ali da nije malo predug proces odlaziti prvo na gugl pa zatim biti preusmeren na poljinfo? Ne bi uopšte bilo na odmet ubaciti neko preslojavanje pisma u pretraživaču sajta.
 
Na početnoj strani foruma se nalazi i polje za pretragu furuma uz pomoć Google pretraživača. Tako da se ne mora ići na posebnu stranicu.

1_698524459_pretdaga.jpg




Odatle se rezultari pretrage otvaraju u novom prozoru, i umesto uobičajna samo dva rezultata sa jednog sajta ovim načinom pretrage se daje mnogo više rezultata sa poljoinfo foruma.

1_49894611_rezultat.png


Preslovljavanje na žalost nema zvaničnu podršku za vbulletin forum, a da sami to odradimo već prevazilazi naše znanje. Ukoliko se nađe neki siguran način da to dodamo kao funkcionalnost, to će se i dodati.
 
da li postoji mogucnost da kada otvaram neki post da mi ide na poslednji neprocitani jer me to realno uvek zanima. U prevodu da ne moram da otvorim post pa da kliknem go to first unread.
 
Ako sam dobro razumeo u tom slučaju pomaže da se klikne na ovu malu ikonicu koju sam zaokružio na slici ispod.

1_73615493_ikonica.png
 
Predlozio bih vam da postavite automatsku aktivaciju novih clanova (umesto rucnog aktiviranja) jer na ovaj nacin usporavate sam proces ukljucenja novog clana. Ako imate problem sa botovima, resite ga boljom softverskom identifikacijom a ne ljudstvom.

Takodje, pravilo o 30 poruka pre mogucnosti kreiranja nove teme je iz moje perspektive promasaj (ako sam dobro razumeo to pravilo). Na taj nacin ponovo usporavate proces ukljucenja novog clana, a pored toga povecavate spam postove i bezvredne komentare koje korisnik primenjuje zarad ostvarivanja kvote. Tu opet treba armija modova koji ce da love i brisu bezvredne postove umesto da se zabave pravim uredjivanjem.

Znam sta je administriranje i moderisanje, te znam da ce mozda nekome smetati ovo sto pisem ali jednostavno moram jer ispratih i ubih takva pravila na nekim forumima koje sam uredjivao.

Ovaj predlog Gorskog cara je direktno proizvod ovog pravila; u startu ucite korisnike da pisu u postojecim temama o svemu i svacemu.

Pozdrav i hvala na citanju!
Mod u penziji ;)
 
Vise volim da mi se novi clan obrati na pp i kaze da treba otvoriti novu temu. Najcesce se ispostavi da takva tema vec postoji. Dok napise 30 postova, upozna malo forum i sve ok. Dakle manje posla. Forum postoji dugo vremena i teme su se manje-vise iskristalisale i cesto nema potrebe za otvaranjem novih tema, vec se clanovi ukljucuju u vec postojece.
Slucaj da neko pise svasta da bi ispunio 30 postova i stekao pravo na otvaranje teme nisam imao. Taj koji bi to radio morao bi biti poprilicno, da kazem tako, glup. Desavalo se da to rade zbog mogucnosti postavljanja oglasa. Sto se tice poruke gorskog cara, od tada je forum sredjen.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ručno odobravanje se ne vrši zbog botova, nego zbog nekoliko iskompleksiranih ljudi koji imaju potrebu da se bez prestanka nanovo prijavljuju na forum, mada im je jasno stavljeno do znanja da nisu dobro došli (jedan ima nekoliko desetina profila, sve sa ciljem da se uključi. Nebojša je iznad objasnio za 30 poruka kako stoje stvari.

Nisu baš sva rešenja idealna, međutim praksa je pokazala da su olakšala vođenje sajta i njegovo uređivanje.
 
Mislim da je greska prebacivanje tema o paradajzu i krastavcima u plastenicima.
Teze se nadje i nije mnogo pregledno, jednostavno se zagube, a mislim da ima dosta ljudi koji prate bas to.
Bar je meni komplikovanije da pregledam poruke u tim temama, pa ajde da se malo pozalim:ppozdrav:
 
Kad je to prebačeno, iotprilike odakle je gde premešteno. Naslov teme ili link do nje bi pomogao da bolje vidim o čemu se radi.
 
Prebaceno je iz teme platenici, stalenici i visoki tuneli u temu povrtarski proizvodi.
Prebaceno je pre nekoliko meseci, ne znam tacno.
E sad..... o paradajzu ima dve rublike i tamo i tamo pa se mesaju.Tu tesko moye sta da se uradi, ali krastavac bi po meni trebalo da se vrati u temu sa plastenicima.
 
Pogledaću sad za vikend kako bi se to moglo iskombinovati.
 
Ako cemo da idemo u korak sa drustvenim mrezama FB,instagramom mislim da bi trebalo uvesti dugme na forumu svidja mi se...posto sve vise i vise ima fotografija u postovima...jer vecin se zahvaljuje a u stvari lajkuje... :osmeh:
 
Baća ima po određenim temama dok je ranije prilikom prelaska na Vbulletin ova opcija postojala na celom forumu pa je polako ukinuta sa razlogom.Recimo neki član poželi dobro jutro i onda mu se većina zahvaljuje u toj meri da post postaje potpuno nepregledan jer je zatrpan da kažem lajkovima.Ovo je poljoprivredni forum kome je osnovna svrha razmena iskustava i informacija iz sveta poljoprivrede a ne Facebook gde se sve svelo na to koliko će ko imati lajkova kada postavi sliku repe,dubine oranja...
 
Nazad
Vrh