Površina za start posla sa jagodama

Da li se isplati krenuti sa jedno 3000-4000 eura?
To je neka ustedjevina koju imam, pa me interesuje da li moze za te novce da se sve zavrsi. Da ne bude posle treba jos sto ovde, dvestotina ovde...

Zavisi koju povrsinu zelis raditi , sa nekih 1500 eura odradis 1000 kvadrata ili oko 5000 zivica , kao pocetnik izvuci ces minimalno 1500 kg jagoda ako te vreme posluzi i naravno ako odradis sve sto treba , da budemo iskreni rjetki pocetnici izvuku 500 grama po zivicu , realno 300 grama za pocetnika , sve u svemu prve godine ces izvuci ono sto si ulozio sigurno + nesto malo zaraditi.
 
Zavisi koju povrsinu zelis raditi , sa nekih 1500 eura odradis 1000 kvadrata ili oko 5000 zivica , kao pocetnik izvuci ces minimalno 1500 kg jagoda ako te vreme posluzi i naravno ako odradis sve sto treba , da budemo iskreni rjetki pocetnici izvuku 500 grama po zivicu , realno 300 grama za pocetnika , sve u svemu prve godine ces izvuci ono sto si ulozio sigurno + nesto malo zaraditi.

:ppozdrav:

Povrsina negde oko 10-15 ari sa kojom bi startovao. Znaci za 1500-2000 eura bi moglo da se izvede.
To mi je bitno.
Da li je kasno sada da se krene ili da se ceka prolece?
 
:ppozdrav:

Povrsina negde oko 10-15 ari sa kojom bi startovao. Znaci za 1500-2000 eura bi moglo da se izvede.
To mi je bitno.
Da li je kasno sada da se krene ili da se ceka prolece?

Pa nije kasno jer se jagoda sadi u 7 i 8 mjesecu , moj savjet je da parcelu na koju zelis da sadis jagodu poprskas sada totalom tako da unistis sav korov na njivi , za mjesec dana oranje i tanjuranje pa duboko frezanje , sve stignes da odradis kako treba , jedino odmah rezerviraj sadnice da se n nedesi da pripremis sve pa da nemas sadnica , i obezbjedi si dovoljno vode za zaljevanje kap na kap.
 
Nadam se da cu stici sve da odradim, jer ne zelim da zurim i da napravim neku gresku. Totalni sam laik u jagodarstvu i evo citam forum, a poceo sam da citam i onu knjigu skola jagoda i polako ulazim i kacim detalje. Imas li mozda neku preporuku za sadnice??

Tebi hvala za informacije. Da li je neko voljan da malo podeli znanje ko je blize Beogradu da se nadjemo i popricamo? :)
 
:ppozdrav:

Povrsina negde oko 10-15 ari sa kojom bi startovao. Znaci za 1500-2000 eura bi moglo da se izvede.
To mi je bitno.
Da li je kasno sada da se krene ili da se ceka prolece?

Nije kasno. Ali upamti, svaki dan je bitan! Sto je pre posadis, bolje ces je razviti do stajanja vegetacije na jesen, a od toga koliko je biljka razvijena mnogo zavisi kilaza po zivicu/biljci iduceg proleca. Samo napred i srecno!
 
Vodu imam samo ne znam hocu li uspeti sve da organizujem. Ne bi hteo da zurim i da nesto pogresno odradim i da bacim pare.
 
Da li se isplati krenuti sa jedno 3000-4000 eura?
To je neka ustedjevina koju imam, pa me interesuje da li moze za te novce da se sve zavrsi. Da ne bude posle treba jos sto ovde, dvestotina ovde...

Ja racunam da cu sa 4000 eur uspeti da pokrenem proizvodnju na 1kj - radovi su u toku...
 
Ja imam clery,sasvim sam zadovoljan njome i necu je menjati,ako nekome trebaju zivici neka se javi
 
Koje procese sredjivanja zemlje bih trebao da odradim da bih posadio jagode,posadio bih Albu uspeva fino u mojim krajevima ali posadicu i Zengu povrsina koju bih radio je 10ari sa nekih 1300-1500 zivica.Hvala na odgovoru unapred
 
na 10 ari, ukoliko planiras da uradis to onako kako bi trebalo moze da stane vise od 1500 zivica, recimo oko 4000 zivica. Priprema je: dubooko oranje, djubrenje pregorjelim stajnjakom, tanjiranje, freziranje, pravljenje gredica, postavljanje sistema kap po kap i postavljanje folije.
 
Ma dosta je i 2000 koliko da djubrim sa stajnjakom moj prijatelj je dosta djubrio i jagode su mu uzasno guste mslm meni je to previse gusto i ne svidja mi se to ja bih da bude lepo onako redje da moze fino da se bere :)
 
Ja sam isao 7t na 10 ari. To je po želji, neki su mišljenja da što više to je bolje, ali ne treba pretjerivati. Gustina lisne mase ne zavisi od stajnjaka nego od prihrane koju budeš davao kroz sistem, azot odredjuje gustinu lisne mase, a koliko djubriva treba da se da zavisi od toga koliko ga već ima u zemljištu što pokaže analiza zemljišta.
 
Kada da pocnem sa obradom zemlje da porem vec septembra-oktobra? I kada bi bilo pozeljno da ih posadim da mi stignu pocetkom leta :osmeh:
 
Pravilo za sadnju jagoda zavisi od tipa sadnice, Frigo sadnice bi trebalo saditi 1. avgust, neki malo prije neki malo kasnije a neko i u septembru. Kontejnerske sadnice se sade u septembru i opet zavisi kako ko. Pravilo je da se jagoda mora dobro ukorijeniti do yime kako bi u proljece mogla da da pun rod. Zbog toga je pozeljno postovati rokove. Ja jagodu sadim oko 20. jula, ukoliko je susna godina samo ih cesce i po malo zaljevam. Ove godine sam sistem ukljucivao samo kada sam prihranu i zastitu pustao.
Sto se tice obrade zemlje, nakon skidanja jecma (obicno kraj juna) pocnem i yavrsim 10ak dana pred sadnju. Ove godine sam jedna obradio zemlju zbog cestih kisa.
 
Nazad
Vrh