Herbicidi u soji

Opet kažem , senkor radi tako što sprečava klijanje korova , ako je spremljeno desetak dana pred sjetvu , sve je jasno . Ako se ide na ranije spremanje , moglo bi se odmah nakon toga i prskati senkrom , tj prije sjetve , što da ne .

Mislim da to ovde nije slucaj. Ponavljam iznikli korovi su u fazi kotiledona, sto znaci da su skoro naklijali (tek posle kise) a soja je u fazi dva lista i pojavljije se prva troliska.
 
senkor inhibitor procesa fotosinteze znaci deluje i na poniknute korove.u krompiru provereno sa 300 g po kvm nosi sve kada su korovi u 1 vom paru listova osim solanuma
Rezultat po njivama sa 0,25 l po kvm nista posebno prskano pre kise nekoliko dana u komb sa prc dualom 0,7 l. propustio abutilon i solanum ide korekcija sa ostalim naoruzanjem.
cekam da vidim rez posle ove kise na parceli sa proman 1,5 l po kj
 
Evo za sve drage kolege jedan lični video koji sam napravio jutros.
U pitanju je delovanje metribuzina na ambroziju. U mom slučaju korišćen metriks u tečnoj varijanti u količini 0,35 l/ha.
Naime, da objasnim o čemu se radi. U pitanju je tabla od nekih 50 jutara koja je sve do ove godine tako i radjena, jedna kultura na svih 50 jutara. E onda je jesenas ta tabla izparcelisana i igrom slučaja nekih dva jutra ja tu radim soju. Prošle godine na celoj toj parceli je bio kukuruz. Do tih mojih 2 jutra soje posejan kukuruz u koji nije ulazila prskalica. Pa evo lepo slikovito kako izgleda red soje i red kukuruza jedan do drugog...
https://youtu.be/nYQvjErBwjk

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
U soji niču čičak,ambrozija i sve što ide uz njih.Na raspolaganju su mi pivot,pulsar,galbenon,oxon,harmony. Koja bi bila dobitns kombinacija za prskanje u dva navrata(split)?Razmisljam se da prvi put odradim pivot 0,4l+galbenon 2l+harmony 8gr/ha. Da li je to dovoljno za ambroziju?
 
Danasnja kombinacija,porskano pola doze.
68a32c51e4b6dd56a4235fa7695db4a5.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Bentazon je mocna a.m. u soji i treba je mesati sa klomazonom, oxonom i imazamoksom. Jedino tamo gde planirate psenicu nikako klomazon.
 
Mocna je ali je malo 1l/ha za tretman. Treba to jace. Licni osecaj je da iz godine u godinu treba jaca doza generalno sve hemije.
 
Nazad
Vrh