Herbicidi u soji

A citam da moze i sve do seste troliske u duplo manjoj dozi. jel koristio neko? da li bi mogao da se mesa sa flupisorom/floydom?
 
Oni i preporucuju da se radi "na crno", dok za primenu posle nicanja jos nisu 100% sigurni.
Uglavnom cela poenta je oko rezistentnosti korova. Ovo je ipak nova aktivna matrija kojom se nije radili do sad. Ja planiram da je koristim, pa cak i da je mesam sa senkorom.
 
Питање је како ће сојка поднети овај нагасаки од хемије у случају дужег захлађења и кише
 
Senkor nije nikad problem, a s-metahlor moze da bude narocito ako je malo peskovitije. Ja uglavnom praktikujem sam senkor, a onda sirkove i ostale uskolisne radim folijarno.
 
Zato je tu Sencor+ koji nije fitotoksičan u odnosu na praškasti koji usled dosta kišnog perioda nakon primene hoće lepo da dohvati soju.
 
Ko kaže da nije fitotoksičan ? Nema tu razlike što se tog tiče . Senkor prije nicanja soja metabolizuije otprilike oko 2. troliske , tada je i odjačala ,. dotad je muči , hoće listovi da otpadnu , a sve pogotovo ako je pliće sijana pa zbog malo više kiše ranije spusti aktivnu materiju do korjena ili jak pljusak diže akativnu materiju sa površine na donje listove . Aktivna materija je ista i nema logike zašto bi praškasti senkor bio fitotoksičan , a tečni ne.
Inače bez obzira na sve nebih radio soju bez senkora ni u ludilu. Razmišljao sam o tom herbicidu (pledge i sl) prije nicanja ali zabrino me neki Amer na forumu kaže nikako taj flumioksazin miješati sa dualom , a bez metalohlora nemogu nikako zbog dosta muhara.
 
Која је доза његова и шта додати уз њега ради бољег и ширег дејства, конкретно за амброзију?
 
Kazu da ce povlaciti i Senkor, odnosno a.m. Metribuzin sa trzista. Nesto ga i nema bas na trzistu.
Da li je neko od vas koristio Metric? Nasao sam ga na jednom mestu a cenu jos ne znaju. Medjutim cudne su mi kolicine a.m.!!! Klomazona ima 6% a Metribuzina 23,5%
 
Ja sam radio inkorporaciju i dobro mi se pokazala ako nebude kiše kasnije .Isto jako bitna stvar , ako se radi poslije sjetve , raditi što prie a ne čekati par dana ili pred samo nicanje .
 
Bice tu nicanja i kasnije... Isti slucaj je bio i kod mene, prva godina.... Ja sam je se nakon totala, palamide resio momackom kombinacijom pulsar+oxon+bentazon. Mislim da je lavovski deo posla odradio pulsar u maksimalnoj dozi, a bogami i soja se desetak dana premisljala da li da prezivi ili ne...
 
Nazad
Vrh