Herbicidi u soji

Slazem se sa Paorom. Tu ce preziveti taman toliko da ako ne pocupa kolicina semena koju ce baciti je dovolja za sledecih 10g nicanja bas lepog ambrozije.
 
Te ardale najbolje vrsiti bez secke i popaliti otkose nazalost, mislim da je mnogo manja steta nego trovati zemljiste i prirodu jakim dozama otrova narednih nekoliko godina dok se njiva ocisti.
 
Amrozija samo dok je jako malo, kad ima kotiledon i prvi par listova, posle toga nema sanse skoro ni spartacem. Ima tako mocan koren da ga tesko i dobro naostrena motika presece. Imam ja iskustva sa ambrozijom o-ho-ho, nazalost i loseg. Platio sam skolu i od tad uvek, ali uvek idem senkor pre nicanja soje. Mora da ima bar neki efekt, a ponekad i odlican da ne treba korekcija, mada bih ja svima savetovao korekciju.
Mora da tamo gde Senkor odradi posao bez korekcije i nema ambrozije u vecim merama.
Imam par parcela pod arendom da toliko ambrozije ima da Senkor je nista drugo osim bacanje novca.
Radim obavezno sa totalom posle setve i koristim i Senkor ali nikne posle ko luda, iako na prvi pogled stice se utisak da je sva izasla vani, jos je ima.
 
Prolazio danas kroz atar da vidim moju soju,koja je dva puta kopana bez površinskog prskanja.Lepa čista ali će morati za nedelju dana sa se započne prvi prohod sa čupanjem,koje kude.Zaboravio da ponesem telefon da uslikam. NS Apolo sastavio redove na 70 a Palador sa svojim špicastim listom još nije.Već me pitali u selu,što sam posejao toliko puno paprike i kad će početi da se zamaće?Mangupi jedni.
Prošao pored komšijine soje,lepa ali se sav list uvrnuo,kanda je pogrešio sa hemijom.Pre nedelju dana bila lepa ,a sad grozno izgleda.Mislim da je takva jedna slika već kačena ranije.
 
Ali je uradila tvom novcaniku. Za te pare si mogao da angazujes nekog da ti pocupa tu ambroziju. 1 radnik moze da uradi 1 kj bez problema ako nije bas bas prljavo.
 
Ipak Rampa ništa nije uradila velikoj Ambroziji samo je zabelila ali ništa više od toga,do duše velika je ambrozija 20-40cm...
Samo si bacio pare.Ambrozija se prska kad moras da se sagnes da bi je video i to gledas u redu gde su tragovi od tockova ostali prilikom setve.Tu prvo krene jel je zemljiste sabijeno. Fora je potrefiti dozu taman toliku da ubijes ambroziju a da ne naskodis soji.Mnogo bolje podnosi hemiju do prve troliske nego kasnije npr u trecoj trolisci.Ako pikiras samo ambroziju lepak ti ne treba jer ima ravan list bez dlacica,a soja ce lakse pregrmeti hemiju. Prosla godina je bila dobar primer.Ko je isao od jednom jacom dozom soja se nije oporavila,jer nije bilo kise da preboli hemiju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ne moj te pričati jel ste to pročitali u Baesefovoj brošuri...mani te me divana kolege...Ne sejem ja soju od juče pisao sam koliko sam imao ovoga i šta sam radio to što ne pratite na času je druga stvar.Ovo sa Rampom je bila čista proba da se vidi vredi li ili ne...Kad se soja prska sa čim i po kom vremenu to nije bila tema moje diskusije...:ppozdrav:
 
Gtunte,pala je kisa sutra dan od tvog prskanja ako sa nevaram,,,mozda abroziji treba vise vreme da povuce hemiju,a i cudno mi da nije soja pozutela bar malo.
 
Prskao sam odjednom sa Corumom 1lit./kj i Savazonom 0.6lit/kj. ambrozija je bila od kotiledona pa do 3-4cm.eno je ostala je i jedna i druga kao da je nisam ni prskao.
 
Jbt ja oprskao uvratine i na par ogumaka po njivi da vidim kako će reagovati jer čupazon svakako ne gine....Starašno
Nisam skontao da si prskao samo uvratine.Ja sam odradio sa "Motikanom" ,a posle ako bude potrebe ici cu sa totalom.Balon odsecem od 6l i stavim na prskalicu i polako između redova po uvratinama kad krene druga tura korova.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Danas obilazio njive sa sojom... Ambrozija bolje napreduje nego soja... Sta ce biti do jeseni videcemo ali cupazon nam negine...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Samo si bacio pare.Ambrozija se prska kad moras da se sagnes da bi je video i to gledas u redu gde su tragovi od tockova ostali prilikom setve.Tu prvo krene jel je zemljiste sabijeno. Fora je potrefiti dozu taman toliku da ubijes ambroziju a da ne naskodis soji.Mnogo bolje podnosi hemiju do prve troliske nego kasnije npr u trecoj trolisci.Ako pikiras samo ambroziju lepak ti ne treba jer ima ravan list bez dlacica,a soja ce lakse pregrmeti hemiju. Prosla godina je bila dobar primer.Ko je isao od jednom jacom dozom soja se nije oporavila,jer nije bilo kise da preboli hemiju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Dobro je rekao Grunt. Dajete neke savete bez razmisljanja.
Objasni mi sad u koliko navrata treba prskati ako se ambrozija unistava samo onda kad se trebas sagnuti, kako si napisao da bi je video? To pali jedino kad bi sva, ali bukvalno sva nikla od jedan put.
Praksa govori sasvim drugacije. Na tim parcelama gde ima ambrozije i dan danas jos nikne po neka, a soja je do pupka. Cime je treba tretirati osim motike i cupanja?!
 
Dobro je rekao Grunt. Dajete neke savete bez razmisljanja.
Objasni mi sad u koliko navrata treba prskati ako se ambrozija unistava samo onda kad se trebas sagnuti, kako si napisao da bi je video? To pali jedino kad bi sva, ali bukvalno sva nikla od jedan put.
Praksa govori sasvim drugacije. Na tim parcelama gde ima ambrozije i dan danas jos nikne po neka, a soja je do pupka. Cime je treba tretirati osim motike i cupanja?!
Pa ides u splitu imazamoks+bentazon pa onda za 10 dana ponovis.Imazamoks deluje i na klijance.Bolje tako nego cekati da ti preraste.Ova godina je zeznuta zato sto se na crno nije moglo odraditi jer nije bilo kise.Kad god sam tako odradio njiva mi je bila cista.
Uzglavnice sam cupao i prskao totalom.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh