Herbicidi u soji

Ako niče korov u etapama kao ove godine Rampa je zakon nemoraš juriti sa prskanjem,samo je problem da i soja raste u međuvremenu...:ppozdrav:
 
Ne verujem da će doza od 2deci po kj napraviti nešto soji,ovaj bentazon od 1.5lit/kj više šteti soji nego rampa.
 
Rampa vise steti jer deluje sistemicno folijarno i zemljisno. Bentazon je cist kontakt i kao takav jako bezbedan po usev.
 
Cudna je rampa,meni je soja u trecoj trolisci puno bolje podnela,neg u prvoj.Bila je zuta u trecoj svega 5 dana,a ova u prvoj skoro mesec dana,isto tako i kod clana Rodic,vec smo bili razmisljali ocel se izvuci il presevanje,doza je bila 3 deci po kj,sa litrom bentazono i promonijem,,zato i pisem da je 1,5 deci sasvim ok doza.
 
Sve to po strani jer nece nikakvog efekta imati na ambroziju. Bice samo prolazna fitotoksicnost i to je sve sto ce se desiti. Bolje uzeti dve nadnice pa da se iscupa nego dati 3000 za hemiju koja nece delovati.
 
Paore znas da se u vecini slazem sa tobom,al kako dodje do 3 hiljde,1,5 deci rampe je oko 700 dinara i plus opasno przi amboziju i ostale korove,jedino cemo videti kako ce se odraziti na prinos,,jebes ga rizik ,.
 
Spominjao se i bentazon i 3 dl rampe. Benzazon 1000, a rampa 5000. Traktor na zalost neide na vodu, pa tvoj radni sat, pa amortizacija itd. Dodje se vrlo lako do 3000.
U sustini nije ni bitno da li je 2. , ili 3 hiljade, bitno je da se nece nista desiti sa ambrozijom. Po meni je rampa bolja kao zemljisni jer dugo davi sve korove, a soji ne smeta uopste. Jedino se mora paziti na naredni usev da nebude zito.
 
Ne nisi me dobro razumo,ja sam piso gruntu da ide samo sa 1,5 deci rampe...a pisao sam sta smo mi za prvo prskanje trosili i da smo pograsili sa tako velikom dozom.
 
Kako god okrenete, ali ambroziju kad je presla 10 cm visine, da ne kazem i 5 cm u soji je necete vise suzbiti ni pod razno.
Na jednoj parceli koristio sam iz jedne ture 2.5 l Bentamarka, 3 dl Pivota i 4.5 gr Harmonya sve po kj, osim par tackica nije ni osetila dok sam soju delimicno sprzio.
Vise uspeha ima suzbiti sirak u kukuruzu nego ambroziju u soji.
 
Amrozija samo dok je jako malo, kad ima kotiledon i prvi par listova, posle toga nema sanse skoro ni spartacem. Ima tako mocan koren da ga tesko i dobro naostrena motika presece. Imam ja iskustva sa ambrozijom o-ho-ho, nazalost i loseg. Platio sam skolu i od tad uvek, ali uvek idem senkor pre nicanja soje. Mora da ima bar neki efekt, a ponekad i odlican da ne treba korekcija, mada bih ja svima savetovao korekciju.
 
Kolega winchester je kačio slike njegove kombinacije i kontaktnog dejstva na ambroziju i palamidu a vi samo tvrdite suprotno.
 
Nazad
Vrh