Herbicidi u soji

Koju kombinaciju herbicida predlazete za parcelu gde ce biti posejana soja a prosle godine je bio IMI suncokret?

Parcela je uzorana i bice u prolece radjena sa teskom drljacom svakih desetak dana i bice posejana sredinom maja.
spremi je jednom i cekaj 5 dana pre setve sta izadje i totalom raspali
posle spremi 2 put i setva :)
 
jacu dozu neka stavi a i nemora tacno pet dana ja sam to onako od prilike rekao 5 dana neka vidi sam kada se osusi par dana vise neskodi da saceka :D
 
Koju kombinaciju herbicida predlazete za parcelu gde ce biti posejana soja a prosle godine je bio IMI suncokret?

Parcela je uzorana i bice u prolece radjena sa teskom drljacom svakih desetak dana i bice posejana sredinom maja.

Kod nas niko neseje soju na suncokret jer su srodne kulture.

- - - - - - - - - -

Ako vec seje na prljavu zemlju po meni je bolje spremiti ranije posejati u prljavo pa tek onda total.Mislim da je Peet to vec radio koliko se secam
 
U svakom slucaju je bolje po meni sejati u zakorovljenu zemlju ali za to bas treba imati stomaka i sacekati da korovi dostignu visinu od 15 i vise cm. Tada je efikasnost suzbijanja korova bolja. Medjutim retko ko moze sacekati toliko.
Nije losa ni varijanta Nikole Zivkova ali nakon spremanja i razbijanja zemlje opet je verovatnoca veca da niknu novi korovi. Operacija zavisi mnogo od parcele u kojoj meri je zakorovljena.
 
Ove godine nastavljamo borbu sa korovima u soji, prethodnih godina je to bilo sa manje ili vise uspeha (zavisi od godine), medjutim ove godine planiram malo da promenim taktiku, planiram da spremim njivu sredinom marta i da ostavim da korovi izadju, tj da posle setve par dana prskam totalom i na crno... Njive su manje vise ciste, ima na par mesta neke dzungle ali nije to nista strasno (par ogumaka)... Od trave koja promakne bude abutilona (Abutilon theophrasti), tatule (Datura stramonium), boca obicna (Xanthium strumarium), palamida (Cirsium arvense) !!! Sa cime prskati na crno, sta preporucujete za ove korove, da li ici hemijom na crno i totalom zajedno, cime kasnije prskati! Da napomenem da se soja seje u monokulturi vec par godina za redom i da je to najveci problem! Hvala
 
Sencor tecni i rampa u dozi od 0,25 l/ha max su odlicno resenje jer se jako dobro dopunjuju. Posle moze sta bilo samo da omlati ono sto kao nikne.
 
Idem na crno sa 1,5 l Telusa i 0,5 l Sencor plus.Pobijem 70% korova.Ostalih 30% ide motikan sa studentima i jedno špartanje,a posle čupazon i njiva čista.Ovo za one koji seju do 2 ha soje.Oni što seju 100+ soje,oni već moraju i površinski tretman da rade jer nemaju toliko studenata u kući i na školama.:haha:
 
A sta kazete jel pametno umiksovati jedno 2l totala sa senkorom posle setve a pre nicanja a da priprema zemljista ide jedno 15 dana pre setve.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
A sta kazete jel pametno umiksovati jedno 2l totala sa senkorom posle setve a pre nicanja a da priprema zemljista ide jedno 15 dana pre setve.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Total u toj kombinaciji ne može da škodi, a čim ne škodi znači da koristi...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Frontier super 1l/ha+Sencor 0.4l/ha posle setve a pre nicanja odlicna kombinacija...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh