Herbicidi u soji

Ja prošle godine hteo da idem iz dva puta(split) i podelim u dva dela šta sam imao i druga tura mi ostala za ovu godinu,ali kada budem napisao šta mi je odneo korove svi će reći da je to skoro pa nemoguće...ali takva je bila godina,ove možda neće upaliti ta kombinacija...:ppozdrav:

Ja sam prošle godine moju soju oprskao samo sa 0,5 l/kj Coruma i to je bilo to što se tiče širokolisnih korova...
 
Da li neko može da kaže da li je potreban okvašivač i kombinaciji Pivota, Savazona i Piana? I da li je ova kombinacija pogodna za split aplikaciju?

Ja sam ranijih godina obavezno stavljao okvašivač, ali tu su mi uvek problemi praktične prirode sa penom. Prošle godine sam koristio neki Inex koji navodno ne peni, ali zahteva stalno mešanje od sipanja pa do prskanja. Pošto sad moram sa svakom prskalicom da idem od kuće, ne mogu u transportu da držim uključen kardan (a iskreno problem mi je i dok punim prskalicu da držim uključen kardan u donjem položaju prskalice) pa onda ne znam da li taj Inex može naknadno da se izmeša kad stignem na njivu, tj. da li se on tako uopšte razbije u prskalici.
 
Dali može da se prska tek nikla soja sa pola doze kombinacija savazon,dinox i harmony? Oće li biti oštećenja na soji a korovi ko posijani nesmem da čekam.
 
Više ćeš izgubiti ako čekaš pa neki od korova prerastu onda ti ni troduple doze neće pomoći. Prskao sam u kotiledonu soju sa 50gr/kj oxonom, kad je takva situacija onda nema tu puno razmišljnja.
 
Dali može da se prska tek nikla soja sa pola doze kombinacija savazon,dinox i harmony? Oće li biti oštećenja na soji a korovi ko posijani nesmem da čekam.

Ja sam danas oprskao drugi put soju sa pola doze CORUMA (1 litra po ha) stim da sam prvi put stavio harmony-a 8 gr po ha, ovo je provereno jer sam i ja prvi put prskao a nije bila sva izasla.I mogu ti reci da sam zadovoljan
 
kolege planiram da prskam corumom u split.dali dodati i harmony tj koje trave treba da imam da bi imalo svrhe dodavati ga.unapred hvala
 
Drugari recite vi meni sa cim prskati soju, korum mi propusti ambroziju, dali mu dodati nesto ili da uzmem nesto drugo.
 
Drugari recite vi meni sa cim prskati soju, korum mi propusti ambroziju, dali mu dodati nesto ili da uzmem nesto drugo.

Ambroziju tučem odma sa 1l/kj Coruma (0.5l/kj je slabo ako je već veća i prerasla) i nakon 15-20 dana ponovim Oxon 50gr/kj jeste skuplje ali sa njom nema zajebancije.

- - - - - - - - - -

Dok je mala sisa je Pulsar 1lit,generici 1,2lit,mozes i podeliti u dva puta.

Slab je sam pulsar za ambroziju može u kombinaciji sa dynox,oxon ili pulsar+bentazon.
 
Juče uradio prvi tretman Dinoks 40 g/ha+promoni 8g/ha+pulsar 0,4 l/ha + Basagran 1l/ha. Videćemo kako će uticati na samonikli suncokret, a ima dosta i pepeljuge.
 
Za sad kombinacija sekator+rampa odradjuju odlican posao. Svi korovi koji su ponikli ili su se osusili, ili su u fazi susenja, jako malo ih daje znake zivota. Soji je 18,17 i 16-ti dan od setve i gura prvu trolisku, tako da ce korektivno prskanje biti krajem iduce nedelje i potom spartanje na onim njivama gde se neradi dodatno sirak.
 
Nazad
Vrh