Herbicidi u soji

Gamit + senkor 0.4+0.4 po hektaru je dobra kombinacija pre nicanja ali je i skupa. Ja to ne radim, radim iskljucivo posle nicanja. Gledam ambroziju i prskam spram nje. U ogledima PSS soju rade kada ima razvijena samo prvi par kotiledona i nemaju umanjnje prinosa. Doza je naravno maksimalno pola pune doze.

U soji dobra taktika je sto sam maznuo od kolega iz Juznog Banata. Rana priprema i malko kasnija setva. Pre nicanja soje uradim totalom sa 3l/ha, 150l/ha vode tj 2% rastvorom. Posle toga se provucem sa pola doze Coruma + Harmony (original iskljucivo koristim) i sa punom dozom Fuzilejda ili kopije.


Sencor sa 0.4 hoce i soju da dovati?a posle kad nikne kod nas zbog pojedinaca stir postaje sve teze unistiti...monokultura...
 
Pre dve godine prskao sa 0,4kg Senkora i 1l Acetohlora.Bilo lepo,trave nema,kad udarila neka jaka kiša, a kod moje male soje se zakovrnule liske.Pitam šta je to,a stručnjaci kažu hoće Senkor da odreaguje i da sa kišnih kapljica otrov malo udari i na tek izniklu soju.Čudo je taj Senkor, dobar ali zna i da šteti.
 
Senkor+ je prilagodjeniji soji. Kisno prolece moze biti problem, tj vrcanje herbicida od jake kise ili spiranje u dublje slojeve i fitotoksija.

@macvanin
Prska se posle setve soje, tik pre nicanja i to po najsuncanijem delu dana. Izuzetno mi se dobro pokazalo. Prskalica vidi korove koje i ne vidis golim okom. Prosle godine sam isao jos dodatno 2x Corum, a 2015 sam se provukao samo sa 1x Corum.
@srdjan7
Nije problem monokultura, veci je problem isti mehanizam delovanja sredstva. Tog stira ima i kod nas, kao i pepeljuge mutirale koja ne deluje na ALS takodje. Lane Monsun kod nas doziveo debalk nije subio ni stir ni pepeljugu. Ljudi odmah kazu ne valja preprat, a zapravo trava se izmenila.
 
Jel radio ko soju sa Proman pre emergence preparatom Belshim prodaje.
Slavoljub njihov predstavnik iz So na terenu ga danas nahvalio do neba.
 
Pa mora da ga hvali ne bi li ga prodao.... Meni se uopste ne svidja prskanje na crno.... Kod mene to nikad nije odradilo posao kako treba.... Ja volem da vidim sa kim se tucem!
 
Ljubek i ja sam bio na toj prezentaciji, da sam znao da si tu javio bi se:ppozdrav:

Da li si pazljivo slusao pitanja koja su mu postavljena u vezi tog preparata? Probaj, ali ja u konsultaciji sa jednim zastitarom odmah ti kazem da to nije nista revolucionarno.
 
Ja opet više volem na crno,da većinu uništim u klici i ne dozvolim da uopšte krene da raste.Seme da joj zatrem,da nema roda ni poroda kao što je Knez Lazar govorio u besedi pred Kosovsku bitku.Mada se nađe uvek neki Vuk Branković da malo izda.
 
Rampa je ok ako parcela ima ambrozije,posle setve a pre nicanja tretman,ambrozija koja nikne je zeznuta,sve teze se suzbija preparatima za treman posle nicanja soje,mora split aplikacija i doze "momacke", inace ne gine motikandus.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Ili oprskas po suncu sa pola (cetvrtinu)doze hemije na zeleno, ali onda ne idi na njivu dve nedelje da ne dozivis srcku.:osmeh:
 
To je vise bilo iz sprdnje, ne preporucujem da se to radi. Ja sam to uradio jedne godine jer su kise neke bile najavljene 7 dana u kontinuitetu, pa bi mi prerasla soja (kasnije su dozvolili da Pulsar ide i posle 3 troliske, uglavnom smatralo se da ogranicenje u uzrastu soje se vise naskoditi nego temperatura) a imao sam taj dan oko 20kj da uradim na nekoliko mesta malom prskalicom. Bilo jedno 30 stepeni i 15h poslepodne. Basagran + Pulsar + Harmony. Doze se ne secam, ali maksimum 40% od registrovanih doza sam stavio. Rezultat je da su korovi pocrkali svi, ali i soja je bila sokirana samo tako. Ambrozije koje su bile vece su zveknute pa su iz pazuha lista krenule dalje (ali im je trebalo vremena i vremena), manje su unistene, sva ostala trava sirokolisna je takodje unistena totalno. Kasnije su otp 1.5-2 zene(dnevnice)/kj pocupale ambroziju.
 
Za amboroziju zakon prije nicanja sencor pa kasnije nije toliki problem , al ja imam problem u jednoj njivi što nisam prskao sencorom a soja niče??
 
Ako nekome treba Pivot, neka se javi na pp. Ukrajinski, original pakovanje.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh