Herbicidi u soji

Bez obzira sto je soja pre 10 dana dobila dozu od 0.9l Coruma sto je skoro litar Savazona? Koja doza bentazona treba da sprzi Xantum strumarum u tom uzrastu?
 
Palamidu rucni spric i 5% rastvora napravis bentazona.

Jutros uradio 5kj sa 1.4l/ha Coruma + okv. Dash. To ce biti jedino prskanje na toj parceli, sirka nema.
 
Iz iskustva kazes? Prskali smo sa kombinacijom corum+dash, dobro deluje ali sirak iz korena ne resava, da li bi smeo da dodam npr flupisor u manjoj dozi?
Pa ljudi dragi nije mi jasno sto se vi toliko plasite miksovati herbicide ko da ce vam prskalica eksplodirati!:osmeh:
Trpaj slobodno punu dozu Flupisora u ostatak Coruma i miran si! Jedino ako ti je stalo do jos jedne voznje traktorom po parceli, onda nemoj mesati!:ppozdrav:
 
Radio sam u ponedeljak 2. split oksasulfurona i promonija. Kao da nisam ni prskao. Ne vidi se da deluje. Moraće ići Pulsar i Galbenon na popravni.
 
Onaj gavež ili kako se već zove što sam pitao... Osušio se od 1l/ha imazamox-a + 100gr/ha oxasulfuron- a + 2l/ha bentazona...
 
Ove godine primetio da na Savazonu piše količinu primene od 1,0 lit.-1,2 lit./ha. umesto dosadašnje preporuke od 3-4 lit.:sta:
 
Oxsasulfuroni i bentazoni se mešaju samo to je dosta jaka kombinacija treba malo paziti i na usev.Od ove godine mešam prvo imazamox , bentazon, tifensulfuron-metil pa posle ako treba idem oxsasulfuronom,sa sirak obavezno posebno i kasnije...nego jel koristio neko klomazon(Rampa) u soji čujem da je za palamidu smrt...
 
Nazad
Vrh