Herbicidi u soji

Paore zbog čega je tako?Nisam primetio da Bentazon u sebi već ima okvašivač.Znaš li pravi razlog,preporuku ili šta već u vezi toga?
Uglavnom po preporuci,a i svaki put kad sam radio sa samim basagranom nisam dodavao lepak.
A evo ga i koristan video koji bi trebalo pogledati.
Obratite paznju na 6-ti min.
 
Do juce su vikali ni slucajno prskati pre prve troliske!Sad prskaj kotiledone nema jeda nece je ostetiti i zaustaviti e prijatelju hoce itekako kao sto je zaustavi kad je poveca i dobije ozegotine,regenerise se da sojka je to zmaj od biljke.Lepo se drustvo okupilo na snimku lepo...imaju odlicnu hemiju nema govora ali ovo je cist marketing.Mada konkurencija je jaka mora se tako.
 
E samo sam cekao da neko prokomentarise drustvo. Sta vas birga kakvo je drustvo, sta imate, ili nemate od toga?
Sto se tice prskanja soje kad je mala to je praksa koja je uvedena kad je soja pocela da se proizvodi i tamo gde nikad nije. Sojarski krajevi uz Dunav su neka sasvim druga prica i od njih ima dosa toga da se nauci, ostali smo tek pocetnici. Recite realno kad ste poceli da sejete soju intezivnije ?
 
Nemam nista protiv ko je tamo samo necu da mi oni uvaljuju hemiju po ceni kao da je zlato...znas o cemu pricam.Nije mi to bila ciljna grupa dok sam pisao nego diskusija gosn Ilincica.Ne bitno je koliko ko seje soju bas ne bitno lepo platis zastitara i ti se renomiran seljak jbg hocu reci gos-n seljak.
 
Nema pogresnog pravca pohvalio sam njihovi hemiju tu nema price samo mi se ne svidja distribucija iste po lokalnim zadrugama.Ovi su zato tu,pricaju jedno o prskanju posle prve troliske nikako ranije pa kad su uvideli da to ne pije vodu i korovi prerastu sad moze i u u kotiedonima e pa ja sam to video odavno.Kolega ne zelim da polemisem i kvarim atmosveru na forumu ali to je moje misljenje valda mogu da ga iskazem kao i sto si ti tvoje ovim snimkom.
 
Sto se basagrana tice sa njim nikada nisam radio ali sam pricao sa proesorom o njemu i rekao mi je da on u sebi ima okvasivac i nije potrebno da se dodaje i da treba da se cita sta pise na preparatu jel neki u sebi sadrze okvasivac, TO NE VAZI ZA OSTALE BENTAZONE nego iskljucivo za preparat basagran. Ne znam sta imate protiv drustva sa ovoga predavanja i ja sam bio tamo i moglo se cuti korisnih stvari pogotovo o zastiti psenice. Da li ste obilazili parcele pod sojom? Ja sam obisao neke i utisci nisu bas sjajni, soja je u hladnoj zemlji koja je jako vlazna neka je bacila klicu a neka samo nabubrila i tako stoji pa me brine da li ce seme istrunuti, prskano je na crno sa senkor plus i montom i palo je dosta kise ali ima tepih ambrozije koja tek nice ili je u kotiledonima pa me interesuje da li ce je ova kombinacija odneti kada bude sunca i malo otopli jer ni ambrozija ne raste a i hladno je za preparate :ppozdrav:
 
Pre sam prskao sa Deltazonom a sada sa Savazonom i uvek sam mecao okvasivac jel ide i WG sa njim,moje misljenje je da je Pulsar neko osrednje resenje,bolji su rezultati kad se doda jos i Oxon i Harmony.
 
Svaka čast , bolje izlaganje o herbicidima u soji nisam čuo , vidi se da tu ima i dosta prakse pored teorije :bravo: . Samo sa jednom teorijom iz gospodinovog izlaganja se nebi složio , al nezahvalno je to i pominjati , možda i nisam u pravu . Nego vidim da se ove godine tamo u Vojv ili Sj Srbiji naglo počelo po prvi put primjenjivati prskanje soje na crno sekorom i s-metalohlorom a pošto je to ovde obavezno i radi se od kad i soja par riječi iz iskustva :
1. za ambroziju a i za još neke opasne korove to je najjače oružje
2. što se senkora tiče to je tipičan "površinski" herbicid i bolje djeluje kad se malo sačeka nakon sjetve sa primjenom dok se zemlja slegne
3. ove godine bi moglo biti problema sa zaostajanjem soje jer ako udare kiše nakon nicanja soje a pogotovo pljuskovi , kapi kiše bacaju herbicid sa površine na listove soje i prave probleme
4. ako je ikako moguće u soji ne koristiti mont i slične kineze nego original Dual zbog protektanta , da se nebi javio dugotrajan zastoj i listovi soju sa "srcastim" oblikom (pogotovo u zemlji sa malo manje humusa )
 
Naravno da je praksa ispred teorije, ali treba nesto i cuti. Jedno bez drugog ne mogu. Oped svako treba da radi kako misli da je najbolje.
 
Nazad
Vrh