Herbicidi u soji

Nikt - odakle si ovo iskopirao, ako mozes da podelis sa nama, jel ima negde na internetu da se procita malo vise...:ppozdrav:
 
Nisam procitao vecu glupost od toga da nakon 3 dana posle prskanja treba spartati a na samo 10 dana nakon primene herbicida za uskokisne korove takodje.
Pa zasto onda prskati ako se ne daje vreme da ti korovi do korena izginu?
 
Sta je tu nejasno.......sto se tice uskolisnog to stoji jer rizom ipak trazi vreme,15 dana pa i malo vise,al sirokolisno sam posle prskanja cak i isti dan spartao,sto se posece to je mortus,a sto je ostalo to je svejedno dobilo svoju dozu i umire polako al sigurno,i uvek bilo super.....
 
Не пише да "треба" него "може" !
А зашто неби могло,корови за 3 дана усвоје хербицид и не опорављају се ако их посечеш шпартачем (једино паламида али она се не може уништити у соји ни са једним хербицидом)
А за усколисне лепо је написано после десет дана! Јер сирак се само зауставља у развоју са Focus Ultra те године а уништава се са Glifusatom у стрњиштима!
 
Poslednja izmena:
Ovih godina sam obavezno išao sa dubinskim prskanjem, 2 l acetohlora + 400gr senkora.Prošle godine koristio Senkor + sa 05,l i acetohlor.Ove godine ga nema,pa neznam šta da ga zameni,mada mi kaže jedan prodavac da mu je ostalo malo acetosava pa ću probati da nabavim 4 l za 2,2 ha koja planiram za soju.Tu je i senkor+ naravno.Ja volim dubinsko prskanje jer odmah pobijem većinu korova,još ako uhvatim posle setve a pred neku kišicu,milina.Niasm ni jednom prskao površinsko ali zato kopam dva puta.Sejem godišnje od 2 do 2,2 ha soje,zavisi od njive,pa uspemi da okopam dva puta ali nije lako!
 
Acetohlor nije registrovan u soji ali ljudi koriste i onda kad padne puno kise bude problem. Mozes ici sa Dual Gold + Senkor ili Gamit (Rampa) 0.4l/ha + Senkor.
 
Непише да "треба" него "може" !
А зашто неби могло,корови за 3 дана усвоје хербицид и не опорављају се ако их посечеш шпартачем (једино паламида али она се не може уништити у соји ни са једним хербицидом)
А за усколисне лепо је написано после десет дана! Јер сирак се само зауставља у развоју са Focus Ultra те године а уништава се са Glifusatom у стрњиштима!
Imas pogresno misljenje! Pre svega nisu smeli na napisu "moze" nakon 3 dana kad znaju da se ne preporucuje, ispadne kao ono djabe ste krecili. A to sto tvrdis da sirak se ne moze suzbiti iz korena u soji sa herbicidima za uskolisne korove to je opet jedna tvoja velika geska. Ali dobro, mozda je to upravo zato sto ulazis da spartas posle par dana od prskanja!
Mnogo neiskustva u radu moze se sve procitati!
 
Peet nije dzabe, sto si isekao isekao, ostala je trava po redu koji nisi taknuo, koju samo hemija moze da resi.
 
Sta je tu nejasno.......sto se tice uskolisnog to stoji jer rizom ipak trazi vreme,15 dana pa i malo vise,al sirokolisno sam posle prskanja cak i isti dan spartao,sto se posece to je mortus,a sto je ostalo to je svejedno dobilo svoju dozu i umire polako al sigurno,i uvek bilo super.....
Zasto mislis da sirokolisne korove mozes spartati odmah posle prskanja a uskolisne ne? Pa zar mislis da sirokolisni nemaju koren ili rizom? Ako zelis da u potpunosti crknu moras sacekati minimalno 15 dana od primene.
 
Nikt, to što ti koristiš je isto kao Corum samo dosta skuplje. Ja sam pre išao isto to (Pulsar i Basagran), a od prošle godine prešao na Corum...
 
1. Tako sto nemam aparaturu za prskanje po redu
2. Zato sto prskanje po redu je 6 redi u prohodu, ovako hvatam 20 sa prskalicom
3. Jedini sirokolisni visegodisnji korov koji imam je palamida, a njega svakako Korum nece resiti. Stoga nema sta da cekam.
4. Ako ima sirka iz rizoma sve ovo ne vazi. Onda se ne treba spartati vec oprskati nekom hemijom za sirak pa posle delovanja i spustanje aktivne materije u rizom moze se oparati.
 
Zasto mislis da sirokolisne korove mozes spartati odmah posle prskanja a uskolisne ne? Pa zar mislis da sirokolisni nemaju koren ili rizom? Ako zelis da u potpunosti crknu moras sacekati minimalno 15 dana od primene.

Nemam se nameru s tobom nastavljati i objasnjavati po ovom pitanju,ovako radim X godina i nikad nije bilo problema i propusta i da je nesto posle izaslo oporavljeno,kad hudjik protutnji to je amin,a ti cekaj koliko hoces dana.....
Koja je to sirokolisna trava da ima rizom a da ju hemija suzbije?
 
Дала баба динар да уђе у коло,сад даје два да изађе ал' недају !

Peet@ :ако нисам стекао искуство са 60 година живота и 30 година сејања соје онда сам ја "безнадежан случај" нема ту помоћи,џабе си кречио !
mixer87kac@ :користим ја и Corum.!

da7d9db73386ef41a48b22835b2dd858.jpg


Принос може да варира од године до године али да овако не изгледа ја је неби ни сејао.
 
Може ручним шприцом ако је на огумке ,редовним прскањем са трактортком прскалицом не може!
 
Bentazon "спржи" паламиду само кад је од пола метра и кад има велику листну површину и опет се појави идуће године,соја неможе чекати да паламида нарасте за прскање.
Можда звучи препотентно али паламиде немам на својим њивама од кад имам свој комбајн а то је одавно.
 
Aman ljudi radite kako god vi zelite niko vam ne brani, ja samo kazem da u nekim stvarima gresite, bez obzira sto postavljate slike sa cistom sojom.
Iskustvo od 30 godina a tvrditi da se ne moze suzbiti sirak u soji sa herbicidima za uskolisne korove, ili pitanje sa kojim herbicidima mozes suzbiti sirokolisne korove u soji ili spartanje nakon prskanja posle 3 dana je smesno!A toliko god. prakse! Jedini problem koji se tesko resava u soji je ambrozija i stir, ali i to se pravovremenim prskanjem sa adekvatnim herbicidima i adekvatnom dozom moze resiti!
Tako da uz neko razumevanje i neki koristan razgovor mogli bismo nastaviti pricu, ovako ne vodi nikuda!
 
Nazad
Vrh