Herbicidi u soji

Dukej šta sve imaš od korova kada ideš sa tim koktelom?

Da ti budem iskren nisam ni gledao poslednjih par dana, hoću sutra da oprskam kukuruze, a soju verovatno posle najavljenih kiša iduće nedelje. Inače, nisu mi prljave njive, ali uvek imao onih standardnih korova, zelja, tatule, štira, kerećeg grožđa, abutilona. Čička, i palamide nemam, ambrozije imam samo sporadično uglavnom u uvratinama i nuz međe. Imam i divljeg graška ali njega i ovako ništa ne nosi.

Zašto ovaj koktel? Prethodnih par godina sam prskao kombinacijom Pivot, Bentazon, Harmony, onda sam jedne godine zbog lošeg dejstva posumnjao u originalnost tog Pivota pa sam u kombinaciju ubacio Oxon (polovičnu dozu) za slučaj da je u balonu sa Pivotom (nabavljen na crno) šećerna vodica. Pivota više nemam pa sam mislio da kombinacija bude 50 gr/ha Dynox + 2 l/ha bentazon + 8 gr/ha Harmony. Onda sam od jednog iskusnijeg proizvođača čuo da zbog kerećeg grožđa treba toj kombinaciji dodati 0.4 l/ha Pulsara, pa sam onda ubacio i njega (tj. klona).

Uvek prskam jednokratno, split ne volim. Neko je u prethodnim postovima objašnjavao zašto ne prska split, a ja se u potpunosti slažem sa tim objašnjenjem...

Uzgred, Dynox nisam dobio u zadruzi pa sam ga gledao u poljoapotekama. Oxon je malo jeftiniji od Dynoxa, ali mi jedan drugar reče da je on imao slabije rezultate sa Oxonom u odnosu da Dynox. Jesu to po papiru iste a.m. ali on tvrdi da dynox mnogo bolje radi posao... Imate li iskustva ili saveta u vezi dileme Dynox ili Oxon?
 
Milion faktora utiče da dejstvo preparata.Trenutni uslovi u kojima prskamo nisu preporučljivi ni za jedan herbicid.Niska temperatura,mokra i hladna zemlja,velika vlaznost...
 
Js opet ne volim to udaranje hemijom i predoziranje .Toliko puta sam do sada gruno soju sa tim miksevima a nije moralo bas u toj meri ,uvek sam za varijantu u dva puta ako se moze.Oxon je bolji preparat od Dynoxa odnece i semenski sirak dok Dynox nece.
 
Posle drugog splita sa dinoks+ bentamark +simfoni sam lepo osamario soji.Treci dan od prskanja soja povija listove i malo zuti.Travu sam sprzio svu,pogotovo ambroziju,ali sa jacom dozom u drugom splitu.Kako sada da oporavim soju da nastavi dalje,ili da je ostavim da se sama bori?
Soja jos nije razvila prvu trolisku
 
Malo si ga preterao sa dozama. Pogotovo sa harmonyjem, u drugom si splitu stavio dozu za više od hektara.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugar radi godinama sa original harmony,stavlja prvi put 8gr/ha i drugi put 8gr/ha.Posto znam koje su mu njive rekao bih da ta soja raste i napreduje kao i svaka druga prskana preporucenim dozama.
 
Ikarsu i bentamark pene da nije normalno, gore od totala. Poslednjih 100 l ne mogu da iskoristim...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Hahaha,bas se zapitao danas jel jos neko ima taj problem ili sam samo ja te srece, kad sam otvorio poklopac na buretu prskalice ,Kvazar ,pena od vrha bureta do samog dna ,vode ni grama....
Jeb.. kao da su u neki sampon dodali aktivnu materiju i to je to,pravimo pena party na njivi ....
 
Evo jedna uzivo
603c1d16121060a342a6f7bf6b526fe9.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Danas odrađen drugi split,Corum uz dodatak Harmoni i dinox.Ukupno išlo 1,8l/ha Corum,i 4gr Harmoni i 40gr dinox/ha.Najverovatnije će ići posle ovih kiša još i 2l bentazona i dopuniti Harmoni i Dinox.To mi je kupljena parcela na kojoj ima malo više korova.Na drugoj parceli koja je skroz čista išlo 2l/ha betazona,5gr/ha harmoni i 50gr/ha dinox,prvo prskanje.
 
Nazad
Vrh