Herbicidi u soji

Znam za to,ali nemam iskustva sa ovom hemijom,pa reko da pitam.Normalno da bi isao pola doze kao prvi split,a mozda bi isao i jos manje od toga,ali bi dodao imazamoks jedno 0.7l/ha.
 
Bogami ako se obistini vremenska prognoza za narednih 7 dana, pa dok se zemlja osusi da moze uci u njivu, bice kasno za split.
 
Ponavljam pitanje jer sam ga postavio u temi o suncokretu:da li je neko koristio listego plus u soji?Koja je razlika u odnosu na obican listego osim u kolicini akt.materije?
 
Nisam koristio ali sa predavanja razlika je u adjuvantima i razlika je kako biljka gajena ga razlozi. Da skratim ne bi sa njime prskao soju.
 
Danas krecem sa prskanjem soje,ima sitne ambrozije 2-4 lista.Plan je u splitu 0,35 listego+0,5 galbenon+4gr okvir+ lepak+ prihrana da pojaca dejstvo.Jedino se dvoumim da pojacam galbenon na 0,7 po jutru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
I ja cu vwceras krenuti na soju prvi split. Trave ima kao da do sada godinama nikada nije suzbijana. Mozda i bolje - ponicalo sve od ovih kisa i jedan split mozda zavrsi stvar.
 
Kako ste zadovoljni "Senkorom"? Kod mene Max'' los a Velton jos gori.Sve pokislo posle dan,dva sa po10l.
 
Pripremljeno je desetak dana pre setve, a izlazi svasta, suvise je malo da prepoznam .Ono sto prepoznajem je ambrozija.
 
Kako je moguce kad Senkor sve zivo zaustavlja a narocito ambroziju:osmeh:
Previse dug period od spremanja do setve pa prskanja, bar tako neki tvrde.
Moje iskustvo sa Senkor + na nekim parcelama gde stvarno ima ambrozije a radjeno spremanje je istog dana kad i setva pa zatim prskanje za 2-3 dana isto govori da je ucinak 20-30% AKO!!!
 
Već par godina prskam sa Senkor plus i zadovoljan sam,sem prošle godine gde je malo više bilo trave. Ove poprskao i posle četiri dana pala kiša.Ambrozije nemam inače, a i kopam dva puta, pa su mi njive dosta čiste.Jedino što noje uspeo da uništi je poponac,ima ga naročiti na brdu gde je malo veća peskulja.
 
Opet kažem , senkor radi tako što sprečava klijanje korova , ako je spremljeno desetak dana pred sjetvu , sve je jasno . Ako se ide na ranije spremanje , moglo bi se odmah nakon toga i prskati senkrom , tj prije sjetve , što da ne .
 
Drugarova arenda uzeta ove godine.Inace prljava njiva.Rađena Senkor+0,4l po jutru.Pokisla posle par sati od prskanja.Spremana 10-ak dana ranije.Nema jedne travke.
ea9cd4512f79c84dd477881b579e266c.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh