Herbicidi u soji

Ne rizikujte prskajte dok nije izašla iz treće troliske...ljudima obično u ovakvim godinama uspe dubinsko prskanje njive su dug period čiste ali usled čestih kiša korovi kasnije krenu,soja preraste i onda kukulele.
 
Pošto ranijih godina sam tukao sve sa punim dozama hemije, ove godine ima da se na većini parcela izvučem sa dva splita i to po pola doze "glavnih" preparata. Prvi split je bio monam50gr+piano8gr+magis a drugi split će biti ikarus0,5l+galbenon1l+magis (magis ide onako šacometrom) po ha dok na ritskim zemljama je bio prvi split monam50gr+piano8gr+passat0,5l+magis a drugi split će ići još monam50gr+ikarus1,2+galbenon3,5l po ha.
Dogodine se nadam da ću najzad smanjiti doze hemije ili ću postati malkice manje opsednut korovima.
 
Pošto ranijih godina sam tukao sve sa punim dozama hemije, ove godine ima da se na većini parcela izvučem sa dva splita i to po pola doze "glavnih" preparata. Prvi split je bio monam50gr+piano8gr+magis a drugi split će biti ikarus0,5l+galbenon1l+magis (magis ide onako šacometrom) po ha dok na ritskim zemljama je bio prvi split monam50gr+piano8gr+passat0,5l+magis a drugi split će ići još monam50gr+ikarus1,2+galbenon3,5l po ha.
Dogodine se nadam da ću najzad smanjiti doze hemije ili ću postati malkice manje opsednut korovima.
Ala ga dajes sa dozama u ritu,lepa cena prskanja.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene radila kombinacija Ikarus 0,6l/ha+Bentamark 2l/ha+Symphony 10gr/ha.Sprženi svi korovi a i soja dobila ožegotine.Od palamudije trenutno ostala samo sredina koja se obesila.Slikao sam ali sam zeznuo kod uploada i greškom obrisao slike tako da će biti novih u drugoj turi obilaska.
 
Ja sam juce uradio isto sa Ikarusom+bentamark+promony i lepak,videcemo za koji dan rezlutate :)
 
Danas smo radili 2 kombinacije jedna je Corum 1 + Dash 0.5, druga Dynox 80g + Simphony 8g sve po ha. Obe njive su usluzno i ova druga kombinacija je low price, ali mislim da nece biti pokriveno sve narocito sto ima tatule.
 
podrazec2.jpg
kolege pomazite,kokotkinja,vucja sapa,vucja jabuka.imam je poprilicno i to poprilicno visoka od 20 do 30cm.prskano sa 12l/ha totala plus senkor plus.senkor plus savrseno odradio.total rasturio i palamidu i divlju kupinu ono sto je bilo iznad zemlje naravno, ali ovo vidim ponegde samo pecnuo a iskreno nesecam se dali je u toku prskanja uopste bilo iznad zemlje ili je kasnije izaslo...cekam korove za 1. split corumom.ima li leka za ovo.molim iskusnije kolege.hvala unapred
 
Koju kombinaciju mi predlazete sa Corumom?Nije zarasla ali da reagujem na vreme a Corum je spremljen
 
Danas urađen prvi tretman,5g Promony,3,5dl imazamoks,0.8 bentazon+Ogriol(lepak)sve po kj soja u početku prve troliske,na oko njive čiste ali kad se natrćiš ima mladog ponika korova tek se formiraju...
 
podrazec2.jpg
kolege pomazite,kokotkinja,vucja sapa,vucja jabuka.imam je poprilicno i to poprilicno visoka od 20 do 30cm.prskano sa 12l/ha totala plus senkor plus.senkor plus savrseno odradio.total rasturio i palamidu i divlju kupinu ono sto je bilo iznad zemlje naravno, ali ovo vidim ponegde samo pecnuo a iskreno nesecam se dali je u toku prskanja uopste bilo iznad zemlje ili je kasnije izaslo...cekam korove za 1. split corumom.ima li leka za ovo.molim iskusnije kolege.hvala unapred

http://polj.uns.ac.rs/~korovi/abutilon_theophrasti.html

- - - - - - - - - -

Pardon,ličilo mi,ali je ovo na slici ipak Aristolochia clematitis

- - - - - - - - - -

A to zanči da u soji ako ga ne nosi bentazon(ali momačka doza-leđna prskalica varijanta),onda ga ništa ne nosi :ppozdrav:
 
hvala prijatelji mindjusar i bojcetic.ovo je definitivno Vučja stopa (Aristolochia clematitis).i sam sam se iznenadio da je total sa dozom od 12l po ha samo oprlio, tesim se da je mozda kasnije nikla...ostaje mi da probam total ledjnom sa flasom izmedju redova a u samom redu gde je rizicno to isto samo bentazonom.zamolio bih kolege koji su imali iskustva sa ovim korovom da napisu kako su je resili...
 
Da se ne uvredis, takvi korovi su posledica lose obrade zemlje i zapustene zemlje. Posejes psenicu, pa udaris totalom strniku. Sledecu godinu kukuruz/soju, pa onda ponovo psenicu i opet total. Na ovaj nacin u 3 godine ces njivu dovesti u red.
 
bojcetic taman posla da se uvredim.ovaj forum sluzi za razmenu iskustva,misljenja.parcela je prva klasa,pored reke skoro pa idealna za kukuruz uz navodnjavanje.ali sejem ga 5 god u monokulturi,psenicu ne postignem jer zbog visokih rosa i vlage kukuruz skinem kasno,u novembru.zato su tako i zakoravljene jer zito i total nisu videle 5god.ali sam zato presao na soju da bi ipak mogle i da se seju jer se soja skida ranije...uspeo sam totalom posle setve soje da dobro unistim kupunu koje ima najvise.kokotkinja je verovatno kasnije izasla jer neverujem da joj total nemoze nista...svake godine ce ici total pa cemo videti...
 
Jel može dash da ide sa oksasulfuronom i tifensulfuron-metil kao dodatak okvašivač ,ostalo od prošle godine pa da ne kupujem?
 
Šta može za ambroziju visine 5-6 cm, u soji, na ručni špric da se metne, imam je malo po uvratinama, pa ne bi sa prskalicom?

0,5 l bentazona na 10 l vode, oće je ubiti?:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh