Herbicidi u soji

Imam 2 parcele u Jermenovačkom ataru ,bilo je u planu još jednom da se spremi kako bi se mehaniči uništili korovi.Zbog vremena kakvo je bilo tu operaciju ssam preskočio i juče sam otišao da sejem, u njivi samo mene nema a sve ostalo od mogućih korova je prisutno i to u ogromnoj populaciji.Planiram da odradim sa totalom iako takav način borbe protiv korova ne praktikujem iako je kod nas prilično popularan.Pitanje glasi da li će zemljišniu herbicid koji se doda totau stići uopšte tamo gde treba tj da li ima efekta ako se doda senkor ili rampa .
Inače u pitanju su dva nova zakupa,bar da sam pretpostavio šta me čeka.
Probaj Max51 sa 100gr/ha, drugar je radio tu kombinaciju izgorelo je trnje sto je uhvatila prskalica.
 
c20138007c37a82b6f37a63dbcca3f56.jpg

a031ca7bf9e0726773d10ff023d0ad32.jpg

Spremlhena oko 20-25 marta posejana juče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Duvoljno je samo ranpa i bentazon.A moze i split sa ranpom i bentazonom.2deci ranpe i litra bentazona.Bez posledica ,,.pisao sam ranije o dozama.

Po hektaru ili jutru? Sta ta kombinacija uradi bolje od Corum/Oxon kombinacije?

@talianu
Danas sam i ja sejao soju, ali sam juce setvospremacem prvo dijagonalno pa onda u pravcu setve spremio. Bojao sam se kako ce u brlog i sabijeno posejati sejalica. Total je dovoljan valjda je niklo sta je mislilo nici.
 
Nice, ali kad ima uslove. Najveci problem je ona koja uporedno nikne sa sojom, a neunisti se, ili bar ostane ometena u razvoju. Ona koja nikne kad je soja vec olistala i zatvorila redove, ta ambrozija obicno bude vrlo tanka i najveca steta od nje je seme koje baci.
 
Sad sam se i ja nesto zainteresovao za rampu :osmeh: na par njiva mi je ambrozija pobegla,prskao sam totalom pre nicanja i dok je nikla soja jos je niklo ambrozije a ja budala nisam pored totala ubacio i metribuzin. Jel moze rampa da razbuca ambroziju vecu od 5 cm ?
 
c20138007c37a82b6f37a63dbcca3f56.jpg

a031ca7bf9e0726773d10ff023d0ad32.jpg

Spremlhena oko 20-25 marta posejana juče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovde vredi ici sa Senkorom pored totala. Mislio sam posle prvog posta da se ne vidi zemlja uopste.

@paorpaor
Nisi napisao cime je prskana ta parcela sa slike gde si unistio ambroziju.

Juce sam prosao pored jedne parcele koju sam prskao pre nekih 7 dana. Pivot 0.3 l/kj + Harmony 5.8gr/kj + Bentamark 1.5 l/kj. Posle Senkora provuko se po neki korov i to je unisteno, osim samoniklog suncokreta koji je visine 3-5 cm i sigurno ce preziveti i nastaviti dalji rast, stim da ce poluditi od herbicida pa ce se rzgranati ko nenormalan
 
Poslednja izmena:
Napisali su ostali, Rampom :ppozdrav:
Ja licno ove godine imam rampu mesanu i sa korumom i sa oxonom, uz obavezan dodatak bentazona.
 
Paore ,sta mislis kako bi rampa i izomamoh,dosad nisam meso ,samo sam rampu i bentazon,imam uzeto povoljno izomamoha...kvazara..da probam posto vidim da ti sa korumom on ima izomamoksa..necu moci skoro u njive.

- - - - - - - - - -

Po hektaru ili jutru? Sta ta kombinacija uradi bolje od Corum/Oxon kombinacije?

@talianu
Danas sam i ja sejao soju, ali sam juce setvospremacem prvo dijagonalno pa onda u pravcu setve spremio. Bojao sam se kako ce u brlog i sabijeno posejati sejalica. Total je dovoljan valjda je niklo sta je mislilo nici.
Po jutru .Bolje deluje na ambroziju i na cicak.i jeftinije je.
 
Po hektaru ili jutru? Sta ta kombinacija uradi bolje od Corum/Oxon kombinacije?

@talianu
Danas sam i ja sejao soju, ali sam juce setvospremacem prvo dijagonalno pa onda u pravcu setve spremio. Bojao sam se kako ce u brlog i sabijeno posejati sejalica. Total je dovoljan valjda je niklo sta je mislilo nici.
Da je bilo nabijeno i ja bi odložio ali je iznenađujuće kako se lepo radilo.
 
Kod Coruma cicak malo veci se provuce, prezivi. Sa oxonom teze prezivi. Ambrozija jos ostaje da se rampa ukljuci u igru ali kako je to agresivan herbicid verujem da ostavlja i na prinos posledice. Mozda mi lakse pocupati krajeve sa 2-3 radnika nego skinuti 10% prinosa.
 
Nazad
Vrh