Herbicidi u soji

Hoce li ovo malo kise biti dovoljno da deluje kombinacija basar +welton kojom sam oprskao soju posle setve a pre nicanja ? Kakva su vasa iskustva ?
 
Sta preporucujete za soju u kojoj bude divlje jagode,poponca,ambrozije i sirka (on nije problem).
Posle setve nekih nedelju dana sam uradio 4l/ha total, dalje nisam dirao tj prskao dubinski.
 
Rampa je ok ako parcela ima ambrozije,posle setve a pre nicanja tretman,ambrozija koja nikne je zeznuta,sve teze se suzbija preparatima za treman posle nicanja soje,mora split aplikacija i doze "momacke", inace ne gine motikandus.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Koje doze stavljate rampe kontaktno a koje kada se radi posle setve a pre nicanja, i sa cime je kombinujete? Hvala unapred :ppozdrav:
 
Ove godine planiram:
odprilike 1,5 l/kj Bentamarka
odprilike 50-60 gr/kj Dinox
Nimonia malo ubaciti u drugo prskanje, i neki lepak uz sve to! Naravno iz 2x cu prskati!!!
 
Hvala na odgovoru. Soja probija pokoricu i izlazi polako napolje dok je on uglavnom 1-2 cm ali ima i znatno vecih iako je spremljena niva par dana pred setvu. Zbog tih vecih ja ne bih u splitu. Mislis da to dodam u corum, jel to aktivna materija ili naziv?
 
Poslednja izmena:
To ti se cini ako si koristio vecu kolicinu Bentazona dolazi do zaustavljanja pa cak i przenja soje a ta kolicina je veca od 2 l/kj do 3 sto se ovde kod nas primenjuje zbog stira, ambrozije i samoniklog suncokreta koji su presli visinu od 5 cm!
Nikako nece imati los uticaj puna preporucljiva doza oxasulfurona i Bentazona soji! Narocito ako budu i neke lepe kise nakon prskanja!
 
Nazad
Vrh