Herbicidi u soji

Sad sam iz jedne njive blize sela dosao.Setva je bila 8 aprila,klica je nekih 2 cm duga na jedno 3,4 cm ispod povrsine.Ambrozija je krenula tako da cu sutra da picim sa totalom.3l po ha i ako budem mogao da ispostujem 150 l vode po ha sa 11003 diznama.Nikad nisam prskao sa tako malo vode pa cu videti kakav sam nišanžija.Prskalica je 330l,a ja imam 7 prohoda po 12 redova,duzi 400m.Izracunao sam 47l po prohodu.Bice druga brza na jedno 1800 obrtaja i 1,5 bara.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Кад сам радио са 4-кама ишао сам са 1,5-2бара не знам само колико ће ти воде избацити на том притиску и тројкама,ако буде мало мораћеш ћеш га повећати.Мислим да је бар 2-2,5 бара неки оптимум за тројке а можда и грешим...
 
Na 2,5 bara vec pravi maglu.Mislim da sam gledao negde da je za njih optimum oko 2 bara.Na 1,5 bar baca sitne kapljice i pokriva ok.Bolje i tako nego da mi ode u vazduh hemija.Koliko se secam da je preporuka za trojke od 1,5 do 2,3 bara.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Јел знаш можда која је препорука за 2-јке ?
Ja mislim da za sve ST dizne je otprilike ista preporuka i da ne bi trebalo raditi preko tri bara sa njima.Nekako vise volim da mi manje magli nazad i odlazi u vazduh hemija,a da opet bude lepo pokrivena cela parcela.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo preporuke

2diq5g2.jpg
 
Ja sam dubinsko i total odradio sa trojkama na 1,5 bar, traktor 577 treća brzina na 1400 obrtaja a to je 12 km/h. Potrošnja vode 87 litara po hektaru...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sto ne koristite TeeJet,Arag ,oni su daleko od losih dizni,tj nista ispod Lechler-a,a naravno jeftiniji su.Isto i za njih imate tabele ako vam to znaci.
 
Oprskao bih tek posejanu soju totalom zbog izniklih korova, u dilemi sam da li smem da dodam i nesto Maton 2,4d preparata radi pojacanog delovanja.Da li je neko to probao u soji pre nicanja...hvala
 
Nazad
Vrh