Herbicidi u soji

Da ali netreba velika doza a čičak niče u etapama , pa zato prvo metribuzin na crno pa split tj 2x po pola corum , a što se tiče čička i sam bentazon ga sprži samo tako i manjim dozama.
 
Ja sam ga najebo ove godine sa ambrozijom.Plan je bio da se prska totalom,rano sam spremao 24 marta,pa da cekam zadnji momenat.Setva je bila 8 aprila.Sad sta raditi cim ugreje ima da grunu korovi,a soja ce tek da nice.
Sta predlazete?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ове године где има амброзије иће рампа у комбинацији са бентазоном остала хемија не помаже пуно једино на црно али за то си закаснио...
 
Juče uzeti Sencor plus,Radivan,Harmony i Kletox.Hteo Rampu ili Gamit ali ih nema.Parcele nisu problematične pa se relativno lako borimo sa korovima.
 
Dali će biti problem za dubinska prskanja Soje i Suncokreta posle ovih 50 lit što je palo kod nas.
 
Juče uzeti Sencor plus,Radivan,Harmony i Kletox.Hteo Rampu ili Gamit ali ih nema.Parcele nisu problematične pa se relativno lako borimo sa korovima.
Koliko si platio sencor? Ja dan pred ovu kišu prešao metribuzin + total i onda palo 29 litara kiše. Nadamo se lepom rezultatu...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ga najebo ove godine sa ambrozijom.Plan je bio da se prska totalom,rano sam spremao 24 marta,pa da cekam zadnji momenat.Setva je bila 8 aprila.Sad sta raditi cim ugreje ima da grunu korovi,a soja ce tek da nice.
Sta predlazete?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Pre svega nisi rano pospremao, ali nebitno kad si vec spremao , bitno je to da nisi trebao posejati.
Od 24 Marta vise nisi trebao ici njivu da obilazis bar do 24 Aprila ili 1 Maja.
Sad si u problemu pa ces valjda znati ubuduce. Mislim da se pisalo i pisalo kad se prska totalom kakva je procedura.

Mi smo kupili u RO Senkor plus, cena 3500 din. Koristim ga u kolicini od 0.25 l/kj
 
Pop step , nemoj propustiti senkor prije nicanja ni u kom slučaju ako imaš ambrozije , bolje i po blatu nego nikako. I total dabome ako nije nikla . Radio sam i da jedva ide traktor u blatu , i čak kukice od soje virile , ali total i senkor .
 
Ma ima da dobije neku kombinaciju cim se bude moglo uci u njivu.Ovde je palo 60 l i najavljuju jos,jedino me to brine kad ce se moci uci u njivu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Matic i peet, kada ste nabavljali sencor? Ja metribuzin u zadnje 3 nedelje jedva našao i to za 4100 litra...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh