Herbicidi u soji

Nije mi jasno kako je Poponac preziveo Sencor plus i jos 3L/ha Totala

Total ga nije ubio jer je kasnije niknuo . Možda je bio neki vidljiv , taj je spaljen a niknuo je drugi pa ti misliš da je to isti ,a što se tiče senkora , problem je što poponac niče iz velike dubine.
 
Fer ako je takva njiva samo fuzilejd ,da ne razmisljas jeste da je skuplji al posle njega cak i trska dobije malo po tamburi.. Nikola probaj u drugom splitu dodati 2,5 do 3 deci rampe u corum po hektaru,ja sam prosle godine iso sa 3 deci rampe po jutru bolovala je soja al je sprzilo i ambroziju ,sad planiram do 3 deci plafon po hektaru.

@стева44 са чиме си мешао рампу, јел добро туче амброзију, како ti је соја изгледала после те комбинације ?
 
Prskali smo Frontier + Sencor...sirak netaknut.POsle Albion+Tifani...eto sad sam samo imao dilemu da li ici 2x po pola doze fokus ultra...mislim da ce tek sad korov da podivlja.Idu visoke temperature sa ovom vlagom=Dzungla
Sto mislis da je focus bolji od fuzilejda,ja focusom nisam radio al sa fuzilejdom jesam,znam da przi sve uskolisno,e sad kolka je razlika u ceni neznam.Sto ici split za uskolisne ,ma lupaj punu dozu,a posle ako treba korekciju mozes lako,i sa malim dozama,a ako treba opet sa punom ,soji nece smetati .
 
Imam problem sa divljim graskom u soji, parcela mi je pod zakupom i spremio sam je pre mesec dana, pripremio sam je za prskanje totalom posle setve a pre nicanja, medjutim od ovih kisa nisam stigao da odradim tu operaciju. Pre nedelju dana sam prskao Imazaomksom 1lit/ha i Bentazonom 3lit/ha. Cak i ambroziju sam unistio u fazi nicanja, ali divlji grasak stoji lep i zelen, ne mari za hemiju. Drugi put sam spremio Oksasulfuron i Tifensulfuron-metil. Sta bi jos mogao da ubacim, sa cime bih mogao da unistim taj divlji grasak? Samo bez motike…
ad746b8db0d03688d1c6130b4f382f78.jpg
e424fc967c46f316c9d794b815512894.jpg
fc08429c56e3790a8ba6dbf7b67dd4c8.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
@стева44 са чиме си мешао рампу, јел добро туче амброзију, како ti је соја изгледала после те комбинације ?
Sa litrom bentazona po jutru,ma zezno sam se prosle godine prsko je jako malu prvi trolistak a negde ni prvi nije skroz istero, jedva se izvukla,a sin lupio u trecem trolistku .par dana mu bila bleda i posle vratila boju,,ma spali sve zivo u toj jakoj dozi e sad necu rizikovati smanjivam dozu.
 
Ја ћу ићи са рампом 2дц по јутру и са савазоном 1лит.али ћу прскати између друге и треће тролиске ,мислим да ће то бити ок доза за коров а и за соју
 
Sa litrom bentazona po jutru,ma zezno sam se prosle godine prsko je jako malu prvi trolistak a negde ni prvi nije skroz istero, jedva se izvukla,a sin lupio u trecem trolistku .par dana mu bila bleda i posle vratila boju,,ma spali sve zivo u toj jakoj dozi e sad necu rizikovati smanjivam dozu.

A meni se čini da manja soja bolje podnosi bentazon.
 
Pledge bi bilo dobro koristiti kada je soja rano posijana , godina pogodna u maju i početku juna a zemlja nadjubrena sa dosta azota da se spriječi da se soja "isili" , da ode mnogo u visinu i polegne kasnije.
 
Sto mislis da je focus bolji od fuzilejda,ja focusom nisam radio al sa fuzilejdom jesam,znam da przi sve uskolisno,e sad kolka je razlika u ceni neznam.Sto ici split za uskolisne ,ma lupaj punu dozu,a posle ako treba korekciju mozes lako,i sa malim dozama,a ako treba opet sa punom ,soji nece smetati .

Dosta postova unazad 2 godine piše se jako Fuzilejd od 2017 nije što je bio. Puno kritika.. Fokus hvale
 
Meni ni Agil nije uradio Bog zna šta a litar koštao 29 evra.Flupisor je uvek odradio svoj posao ali sa povećanom dozom od maksimalne preporučene koja može slobodno i do litra po k.j.Ove godine ide Kletox u dozi 1l/k.j a prskanje kada bude lepo i toplo vreme a sirak velik.
 
Od svih tih preparata za sirak najbolji mi je Galant super, posle njega Pantera. Kletoks da mi daju džabe ne bih ga uzeo. Ni Furore nije loš.
 
Мени се добро показао Селект Супер.Мало га је теже наћи лит.је око 2000дин и идем га 0.7-0.8 лит/кј и Фокус Ултра је исто одличан ,цена повољна.
 
Nazad
Vrh