Herbicidi u soji

Jeste isli na njivu.Herbicidi slabo rade.Hladno vreme nedozvoljava da hemija uđe u biljku.Bice veselo.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jel litra imazamoksa po hektaru puno za soju pred prvu trolisku na zemljistu sa oko 2.5% humusa ?.Ili da smanjim na 0.7-0.8 L ?.
 
Imam vec lepu veliku palamidu, izgleda joj total nije pomogao jer danas je oprskano a za par sati je pocelo ono zahladjenje i mislim da hemija nije odradila. Da li ima nade necim je vijati ?
Danas sam isao Corum 0.6l/kj + 4gr/kj Piano + lepak.
 
I sta jos uz bentazon ?
Hteo sam dodati jos dinoxa 40gr/kj.

- - - - - - - - - -

Mislis da na ovo dodam jos 2l/ha bentazona ili da ukupno bude 2l/ha bentazona ?
 
Ma cist Bentazon,to je Na-so,samo polivaj,ja sam i 3x tako isao u roku od 15 dana i nema problem.
Za kraj onu dozu sto sam napisao na predhodnoj str.
 
Odradio sam danas drugi split dynox bentamark i simfony...da li bih smeo za 10 dana ako izadje novi talas korova da idem pulsarom i kojom dozom?
 
NA je l ćale prepustio prskanje? :bravo: Osim bentazona, možeš koristiti i imazamoks, oksasulfuron i tifen sulfuron metil.
 
Maaa ovo su neke nove arende ni Bog ne zna...nase stare njive mogu skoro i bez prskanja ali ono je horor film sta sve nema...
Kazi mi u kojoj kolicini za koje korove koristiti te herbicide ? :osmeh:
 
To vi sto radite u sigurnim firmama i dobijate povisice, mi sezonci nismo u mogucnosti da vozimo mercedes. :osmeh: U principu to cu i ja u ukupnom zbiru imati 1l/kj coruma, 1l/kj cist bentazon, piano ce ispasti oko 4gr/kj i dinox 45gr/kj, ako soja bude ziva i zdrava mozda je iznenadim sa 1dl/kj rampe. :osmeh:
 
Jel moze pojasnjenje sta je to ostalo po potrebi, sta i u kojim kolicinama protiv kojih korova ? :osmeh:
Recimo kod nas u ritu i u jermenovačkom atarru ko dve planete,kod nas nema broć,ambrozije ništa opasno pogotovo gde se prati plodored.Kod nas suncokreta skoro svuda.
Gde imam suncokret dodajem Dinoks 40g+40g po potrebi +40 g ,takođe gde ima semenskog sirka ,prosa uskolisno semensko, Dinoks uspešno rešava.
Pulsar takjođe dodajem ako je korov malo veći i ako ima kerećg grožđa.Senkor posle setve samo na parcelama kod Cicija u ataru kod nas ga ne koristimi za ponike total sa njim.
Harmonija se plašim ko đavo od krsta koristim ga samo ako okasnim pa da dodam gas.Gledam da prskam kad su korovi tek nikli.
Mada smatram da je plodored majka borbe protiv korova,nema čiste njive bez pšenice a u Cicijevom ataru i u našem boljem delu atara gde je soja u monokulturi godinama sve ukupno ne moćžeš 100 kj pšenice videti.
 
Subjektivni osećaj:osmeh:
Nema razloga za brigu niti koga ubeđujem da ne valja,jednostavno te male praškove izbegavam i u soji i u pšenici.Jedino koristim cerealis u suncokretu ako sejem ekspres tehnologiju koju takođe izbegavam.
 
Nazad
Vrh