Herbicidi u soji

Dukej,ako si prvo odradio flupisorom onda širokolisne prskaj kad zelis.Posle pet minuta ili pet dana,svejedno je.Sirak ce se osušiti od flupisora i nije mu bitno usvajanje imazamoksa.Da si prvo sa njim odradio širokolisne onda bih preporucio prskanje flupisorom isti dan ili nakon pet-šest dana zato sto pomenuti deluje na sirak iz semena a rizomca šlogira toliko da mu uspori ili onemogući usvajanje sledećeg preparata.Nadam se da nisam zakomplikovao odgovor.
 
Jes ove godine mozda i moze jer je sirak izasao vrlo rano, a sta cemo kad se prvo prskaju sirokolisni prvi split, pa onda drugi i tek onda sirak. Dokazano je da je bitniji izbor herbicida, jer nije isto ako prskate kletoxom ili fusilejdom.
 
Poslednja izmena:
Kada smo kod preparata za uskolisne korove tj sirak,tu druzinu kletoks,fargo itd obilazim u sirokom luku zbog loseg iskustva.Probajte Furore super od Bayera.Malo skuplji od kineza,jeftiniji od Fusilade a radi posao kako valja.Naravno nijedan preparat ne deluje na onaj sirak koji jos nije nikao ili ga je špartač odsekao 10 dana nakon prskanja.Mozda čak veći faktor uspešnosti preparata leži u ljudima nego u samom preparatu koji koristimo.
 
Kad sam počeo na imanju da radim tad je deltazon i fuzilejd bilo glavno oruže protiv korova u soji i mi smo ih mešali zajedno.
 
Ja pisem na forumu da vec godinama mixujem preparate za uskolisne korove sa onim za sirokolisne, doduse ne uvek ali cesto, ali izgleda da ne vredi. Ranije nije pisalo ni za Fuzilade da se moze mesati a mi to radili. Dynam i Pivot su preporucili mixovati teko kad su culi na predavanjima da mi radimo to vec godinama. Imazamox mesam godinama sa bilo kojim herbicidom za uskolisne korove. Rezultat iz tog razloga nije nikad izostao. Mozda drugi uslovi sprece potpuni uspeh kao sto je prskanje po vrucini, po rosi, vetru, po hladnom vremenu itd.
 
Da li je neko radio sa Corumom u punoj dozi odjednom? Kod mene je palo dosta kiše, za danas najavljuju još, parcele podvodne, treba da se radi prvi split a ne znam kad će moći da se udje u njive. A soja dobro napreduje, sad je prva troliska. Ili da ide prvi split, a posle 7 dana drugi, kako ne bi prerasla.
 
Кад радиш сплит не гледаш соју колика је него корове!
Da li je neko radio sa Corumom u punoj dozi odjednom? Kod mene je palo dosta kiše, za danas najavljuju još, parcele podvodne, treba da se radi prvi split a ne znam kad će moći da se udje u njive. A soja dobro napreduje, sad je prva troliska. Ili da ide prvi split, a posle 7 dana drugi, kako ne bi prerasla.
 
Nazad
Vrh