Herbicidi u soji

Koji je ovo korov i šta ga suzbija u soji?
ea90ef584e83c06da988811813c77d5f.jpg
 
Tako je divlji grasak. Lako ga suzbija hormonski preparat u kukruzu a u soji motika ili cupazon. Takodje total ga u stnistu resava i sa 20-30% doze.
 
Radio sam to davno i video da nemam potrebe za tim herbicidom.Nema ga mnogo tako da će biti radne akcije.
 
Nepostoji herbicid za ambroziju kada preraste, za divlju kupinu, cigansko perje (ne znam latinski naziv), divlji grasak i palamidu kada preraste (mada i malu bentazon samo povrsinski resi). Lek je ili total pre nicanja ili soja fifika ili motika (koja takodje nije trajno resenje ako poseces vosegodisnje korove).
 
Ja to rešavam sa tri motike.Ja okopam 1,5 ha a dvojica sinova 0,5 ha i gotovo, i to u split kombinaciji tj. dva puta.
 
Nepostoji herbicid za ambroziju kada preraste, za divlju kupinu, cigansko perje (ne znam latinski naziv), divlji grasak i palamidu kada preraste (mada i malu bentazon samo povrsinski resi). Lek je ili total pre nicanja ili soja fifika ili motika (koja takodje nije trajno resenje ako poseces vosegodisnje korove).

Meni tvrde da postoje.
xcn7h1.jpg
[/IMG]
 
Vidim da je i soja dobila od hemije,al doce ona sebi ,ovo je mogao da uradi da ga ima pivot ili ranije kobra.Ta kobra je cuda pravila od prljavih soja,kod nas je radila zadruga dok je bilo nje ,i uvek im soja bila cista ali i bolovala od hemije
 
Duvoljno je samo ranpa i bentazon.A moze i split sa ranpom i bentazonom.2deci ranpe i litra bentazona.Bez posledica ,,.pisao sam ranije o dozama.
 
Poslednja izmena:
Imam 2 parcele u Jermenovačkom ataru ,bilo je u planu još jednom da se spremi kako bi se mehaniči uništili korovi.Zbog vremena kakvo je bilo tu operaciju ssam preskočio i juče sam otišao da sejem, u njivi samo mene nema a sve ostalo od mogućih korova je prisutno i to u ogromnoj populaciji.Planiram da odradim sa totalom iako takav način borbe protiv korova ne praktikujem iako je kod nas prilično popularan.Pitanje glasi da li će zemljišniu herbicid koji se doda totau stići uopšte tamo gde treba tj da li ima efekta ako se doda senkor ili rampa .
Inače u pitanju su dva nova zakupa,bar da sam pretpostavio šta me čeka.
 
Ako je ko tepih i ne vidi se zemlja tesko da ce Senkor nesto uraditi jer jednostavno nece imati kontakt sa zemljom.
Idi totalom i bolje koristi i nesto Rampe umesto Senkora, pa ako probije do zemlje uradice nesto a ako ne bar ce pomoci totalu da skroz sprzi sve korove.
 
Nazad
Vrh