Herbicidi u soji

Рампа носи и усколисно јако битна ствар.Нека и смањи принос за 10% (лично не верујем)на њиви на којој мора додатно да се ради корекција и за усколиснo итекако је она добар избор,ако се узме у обзир да свако третирање и грување хемијом стресира биљке и одузме им неки део приноса.
 
Poslednja izmena:
Kod Coruma cicak malo veci se provuce, prezivi. Sa oxonom teze prezivi. Ambrozija jos ostaje da se rampa ukljuci u igru ali kako je to agresivan herbicid verujem da ostavlja i na prinos posledice. Mozda mi lakse pocupati krajeve sa 2-3 radnika nego skinuti 10% prinosa.
Ja dosad nisam video nikakve razlike u prinosu de je radjeno sa rampom a gde ne,za njivu pored njive govorim i istu sortu,jadino sam vido da da je bolje prskati kad je veca soja bar da je u drugoj trolstci. Presle godine sam iso jednu njivu nije izbacila dobru ni prvu trolistku i to sa dozom od 3 deci po kj e ta je dugo bila zuta.al dosla je sebi.Zato sad nezurim i manju dozu stavljam.
 
A ima li neko iskustva sa prskanjem pri jakoj rosi,prskao pre par dana noću i rano ujutro zbog vetra ,širokolisne korove,rosa bila kao da je kiša pala...?
Jedne prilike sam isto tako prskao ali sirak u soji sa Fuzilejdom i nije bilo razlike sa rosom i bez a sada ne znam hoće li biti popravnog?
 
Ja sam cesto po rosi ,i bude dobro, dal sto se hemija vise rasiri po listovima neznam.
 
И ја сам прскао по роси и нисам видео разлику.Јуче сам ожего соју са 2деци Комерсанта (Рампа) и лит.Савазона по кј ,соја је у првом тролиску па ће пратимо шта се дешава. Има доста малог поника амброзије а има је и од 10цм.
 
Malo ste mi ulili nade:osmeh:,i ja sam išao pun gas "šamar":osmeh: dozu: Bentamark 1,5l+Rampa 0,25l+Tiffany 8g i to sve po kj uz dodatak Inex 0,1%,šta će biti videćemo...
Komšija do mene išao sa split varijantom u sličnoj kombinaciji sa Rampom,s tim da je izgleda u drugom tretmanu greškom opalio punu dozu rampe od 0,3l po kj,soja u drugom trolistku,požutela baš dobro.
I prvi i drugi put prskao je i mojih 8 redova,trave ni za lek a soje videćemo- sad imam ogled,naravno ja nisam prskao tih 8 redova:haha:
 
I ja moram raditi korekciju na jednoj parceli sigurno, samo ambrozija ostala.Radjeno sa 2l savazona,8g harmony,80 g dynoxa,0,4l pasata. Radjeno u splitu.Cime sad ici posle ovoga?,inace drugo prskanje odradjeno u utorak,sve ostalo sprzeno samo ta je.ena ambrozija.
 
Ja sad bi radio prvi tretman 50gr Dynox + Savazon 1,5l/ha
Par većih korova što preživi dobiće motikan:)
Soja u drugom trolistu
 
Poslednja izmena:
Šesti dan od tretmana
57f51a30f2a969216948be1c9cf1bdd8.jpg
3eea2f25315cd495dbffbd8d97bf5b45.jpg
c2e069723c4872b45c1ac8bb712262fa.jpg
fb85d7280cb43edba9794350c1cacb01.jpg
9a5cf3bc041c61703c9019ceef91bcd0.jpg
16850c15997d4661fddcfce752a622b3.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Našao pivot, pa cu oko njega spickati neku kombinaciju,dodati bentazona i još nešto.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Soja u 4-tom negde 5-om trolisti,sta preporucujete za ambroziju?na dve njive ovih dana izasla nova ambrozija.Radjeno pre 12 dana sa pivot,tifany,savazon,oxon
 
Poslednja izmena:
Sa sinovima je juče odrađen prvi split u soji ( tri motike) na pola njive.Ostaje još drga polovina (1 ha) pa da posle angažujem nekog da mi išparta, a potom drugi split sa sinovima, ako ih navatam.
 
Ja idem sa 0.3L po kj u splitu,prosle godine isao u splitu,prvi split 0.2L i drugi 0.2L .Ali ima ko ide od jednom 3dl po kj i nema problema
 
Nazad
Vrh