Herbicidi u soji

Samo onaj Wing P vise nikada. Ofarba celu prskalicu. Nocu kada prskas light show na granama. Svetli u mraku.
 
Sta vredi kad nije bilo kise da ga aktivira.Znam ja to i Velton odradi odlicno.Radio sam i sa Lordom,ok je to samo kad padne kisa u roku od 10-ak dana.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Sigurno je jedan deo odneo trave bez obzira kad kisa padne. Probaj jedne godine bez njega na delu njive pa ces videti.
 
Već par godina koristim Senkor plus i to litra na 2 ha i zadovoljan.Uz to idem i sa još nekim dodatkom.
 
Prosle godine po prvi put sam koristio Senkor plus (tecnost)
Proteklih godina koristio sam Metribuzin u prahu, nisam video neke razlike.
Dobar, odnosno solidan herbicid u slucaju da ima padavina bar u narednih 10 dana od koriscenja.
U nekim slucajevima na nekim parcelama jake zakorovljenosti ambrozijom i dalje tvrdim da su rezultati slabi.
 
Gde je zemljiste pogodno za ambroziju ona nice posle svake kise. Tu pravog resenja sem jedno 20 godina ne dozvoliti nijedna biljka da se osemeni i baci seme nema.
 
Imam tu prednost,a i manu, što imam samo dve njive i svake druge godine je okopavina na redu. Dva kopanja i jedno špartanje i nema ni jedne ambrozije ali zato oko mene ima je kao more. Ljudi koji imaju puno zemlje se muče sa njom i mislim da će se u narednim godinama više pričati o njoj nego o drugim korovima zajedno.
 
  • Like
Reagovanja: KTM
Onda ce se napraviti neka gmo varijanta kao Als secerna repa gde ces soju prskati matonom i osuriti ambroziju lagano.
 
Takodje koristim senkor+ 500ml/ha uz dodatak tendera 1,2l/ha i bude sve to ok pod uslovom da padne kisa. Slažem se sa Bojčetićem ako je mnogo kišna godina njive koje su zaražene ambrozijom gotovo nemoguće održati čiste. Deluje hemija ali opet je bude.
 
Nazad
Vrh