Herbicidi u soji

Veruj mi meni se pokazao najmoćnije samo fusilejd. Djeluje sporije na oko, ali j..e kevu sirku i ostalima. O kletoksu neću ni rec da napišem.
 
Jeste.Ista aktivna materija samo može se reći(a i ne mora)drugi proizvođač.Testiran na soji i usevu mlade lucerke u punoj preporučenoj dozi po ha.Spržio je uskolisne skroz,nisu se regenerisali.
 
Galant super od Dow je jos bolji. Ogledi su tako pokazali. Cak po ogledima je najbolji. Agil treba 1.2-1.3l/ha i nema sanse da se nesto regenrise.
 
Kod nas je problem naci Gallant. Ima Fuzilejda i kopija, kletodima samo kopije i Agil (nisam naisao na kopiju za sada). Fuzilejd je prava doza 1.5l/ha.
 
1,25 je sasvim dovoljna doza. Do sad nikad nisam cuo da je neko radio sa 1,5 l/ha, a i maksimalna preporucena doza je cinimi se 1,3 l.
 
Cuo sam razne price u vezi prskanja u soji protiv sirka, kako se ponasa soja ako se tretiranje sirka poklapa sa cvetanjem soje. Neko kaze da drasticno umanji prinos ako se tretira u cvetu soje ( cak da nebi trebalo ni spartati je u tom periodu ) a neko da ga uopste neumanji, nemam iskustva sa sojom pa pitam?
 
Nazad
Vrh