Herbicidi u soji

Arkadije strategija ti je losa. Le25 je als tolerantan a ti ga tuces als preparatima. Od svega nabrojanog jedino basagran mu nesto moze. Ubedjen sam da bi ga resio da si isao 2x2l u dve nedelje razmaka.

Ono sta meni nije jasno kako ambrozija uspe da nikne i dodje u fazu da ne mozes je suzbiti a priprema uradjena 5 sati pre setve i prskano dok ni drugi kotiledoni nisu bili potpuno razvijeni. Dok je manje bilo soje u ataru lagano smo se borili sa ambrozijom sada ja ne vidim resenje a da bude idealno cista njiva.
 
Jednostavno mutira.Kod nas je još i Bože pomozi jer se ne seje toliko soje pa se nekako i borimo a dokle ćemo uspevati,videćemo.
 
Pretpostavio sam da ne bi trebala psenica ici ,ali ionako po plodoredu nije joj vreme,ide ponovo soja ili kukuruz.Sto se tice soje ponovo,plasim se samoniklog suncokreta :osmeh:.
Inace susi se suncokret,donekle,mada svakim danom sve gore izgleda,ne ide na bolje.No sve jedno,dobice jos bentazona a dodacu posto ionako imam jos malo imazamoksa.Inace bilo je tu ostalih korova,nije bacen dynox,symphony,odradili su extra posao ,u soji nema apsolutno nicega sem preostalog samoniklog suncokreta,a dosta se osusilo kao sto rekoh,ali ovi preostali bas iritiraju ....
 
Arkadije strategija ti je losa. Le25 je als tolerantan a ti ga tuces als preparatima. Od svega nabrojanog jedino basagran mu nesto moze. Ubedjen sam da bi ga resio da si isao 2x2l u dve nedelje razmaka.

Ono sta meni nije jasno kako ambrozija uspe da nikne i dodje u fazu da ne mozes je suzbiti a priprema uradjena 5 sati pre setve i prskano dok ni drugi kotiledoni nisu bili potpuno razvijeni. Dok je manje bilo soje u ataru lagano smo se borili sa ambrozijom sada ja ne vidim resenje a da bude idealno cista njiva.

Moже је сузбити само треба истрести гомилу хемије два прскања под обавезно и комбинацијом више а.м.
 
Sve to radim i opet promakne. Ne nesto puno ali je ima. U kukuruzu i repi je resim levom rukom. Lontrel je nosi sa 0.3-0.4l/ha
 
Smeta li rosa za prskanje sirka u soji? Kad nema rose onda je "vruce" (preko 27-28°)

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Pa ako proizvodjac tvrdi da je Listego 40 g/l Imazamoks, to ti je isto i Pulsar 40 (imazamoks 40 g/l) a koristi se za suzbijanje jednogodišnjih i višegodišnjih širokolisnih i uskolisnih korova u suncokretu, soji, grahu, grašku te lucerni. Ako imas problem sa ambrozijom ima i boljih herbicida.
 
@Dragane,isprati to ako možeš.Ja sam dobio informaciju da to ne moze da se radi i da će soja stradati.
 
Kaze mi drugar da je radio sa Listegom + u soji, jel moguce :sta:
Ja sam radio ove godine sa listegom.Razlika između + i ovog sto sam ja radio je samo u kolicini aktivne materije.Zasto ne bi moglo kad je to imazamoks.Jos je taj plus slabiji 25 gr aktivne materije,a ovaj redovni je 40 gr aktivne materije.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Ove godine drugar radio sa Telusom dubinski arendu,odradio samo tako posao sa ambrozijom.Provukao se samo poponac i graskovina.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Ako je cist imazamox u Listegu zasto se treba plasiti raditi soju? Zato sto neki koji nisu u toku sa akt. materijama kazu da je to herbicid za suncokret?!

Parcela od 2 kj gde na par mesta u krugovima je invazija samoniklog suncokreta, po preporuci zastitara, prskana sa 57 gr/kj Oxasulfurona i 0.3 l/kj Pivota. Slika 10 dan od prskanja.
Na oko vise nije porastao suncokret, vidi se da je u nevolji, kao da se susi i prilikom cupanja kao da pukne ali posto meni ne deluje da ce sav riknuti jer siguran sam da kao da ima vise vrsta, oprskao sam ga sa jos 2 l/kj Bentazona i 5 gr/kj Harmonya.
Soja bedno, zuto i zguzvano izgleda. Ta parcela je u arendu i tesko da ce jos soju ikada videti.
e2fe9bc7007eb23953e927f8981bbd52.jpg


dfddaf5daaf0afc3ece909c6d4b33488.jpg


fdb1f33b1193639eb5e3cfe9fd217fc5.jpg
 
Poslednja izmena:
Druškane,sa kojom dozom listega+ si radio u soji i sta si kombinovao sa njim?
Bentmark 1,6l/ha + Listego+ 1,6l/ha + Simfony 10g/ha + Fargo 1l/ha + Dash
U ovoj kombinaciji sam koristio i neko tečno djubrivo Phyto complex, e sad, dal soja nije bolovala zbog toga ne znam. Pozutila je jedino na mestima gde sam duplirao kada sam puštao preko, ali i to je pregurala bez problema. Prskana je čini mi se u drugoj trolisci.
Druge parcele sam prskao Corum + simfony + dash u split x2. Preporučene doze.

25.04. Sejano, a niklo nakon 10ak dana zbog hladnog vremena i kiše (mozda i 2 nedelje)
24.05. Je prskana sa tim mixom. To je ova sa slike gde sam probao spartač u subotu, samo što je vlažno bilo
3b22f537fd2846187459990b7bf0ab77.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh