Herbicidi u soji

Sa oxonom nisam imao problema niti stete na soji daleko posle trece troliske ali dok je bilo pirata i toj fazi soje sprzio je jadnu nikad se nije oporavila jeste sto se tice boje ali zaostala je dosta iza ove sto je radjena Oxonom.Probao sam i ja sto sta ali ne volim one metode kod kojih soja bude osurena od hemije a mi kazemo nema veze oporavice se ona jebes to nikad se ona ne oporavi nek prica ko sta hoce,ja tako mislim.
 
Prošle godine na 4 kj pola parcele okson+harmoni druga polovina pulsar+ harmoni puna doza na obe polovine.
Rezultat je bio ko što kaže minđuđšar. U jednom momentu je polovina prskana sa pulsarom bila skoro 10 cm veće od polovine sa oksonom.
Što se tiče prinosa nije se poznavalo u kombajnu( nismo merili ali na oko nisam primetio razliku).
Kombinacija sa oksonom za nijansu bolja što se tiče korova(moje zapažanje)
 
Moja kombinacija za ovu god. sto se tice soje, posle setve a pre nicanja 1,3l Totala i 0,5l Pulsara nakon nicanja, sa zemljisnim herb. necu da imam zaposla!
Dali ima Ikarusa na trziztu i koja mu cena?
 
Danas uradjena ona parcela soje sa 1,1l/kj galbenon+Magis.Zurili da je oduvamo sa dve prskalice pa se nisam setio da slikam koliko ima tatule i cicka.Videcemo za 10-ak dana kako ce izgledati.
 
Ja danas obišao parcel prskanu sa Wing-om ,ma ni da takne palamidu ima 7-8 dana. Sreća ima samo par kvadrata palamide pa nisam hteo totalisati da vidim šta radi wing.
 
Nece je ni taknuti. Palamida ima jak koren i ide iz velike dubine. Ja nisam nasao pravo resenje za palamidu u soji. Moze sa Pulsar+Harmony dobro da se zaustavi, ali se oporavi.
 
Kako da ne,za palamidu na 10l vode 0.5l a.m.bentazon (Basagran,Deltazon,Savazon,Bevezon) ni P od palamide neće biti

Nije rentabilno u traktorsku prskalicu,i nije za prskati svuda,jer malo (ali ne strašno i manje nego da ostane palamida) dobije i soja po tamburi
 
To sa ledjnom prsklicom ne praktikujem, jer onda ko moze da zna sa koliko sam preparata delovao po biljci? Kad vec to radim onda je lakse pocupati/iseci motikom palamidu da ne konkurise usevu, a dogodine u kukuruzu sa 2.4d/dikambom je zveknuti.::namigivanje::
 
To sa ledjnom prsklicom ne praktikujem, jer onda ko moze da zna sa koliko sam preparata delovao po biljci?
Kako neznaš sa koliko preparata si delovao?Svaka dizna ima svoj protok u minuti,izmeriš kući na koliko bari ti radi leđna prskalica,namestiš na noge brzinomer i potrčiš od 8-12 km/h na sat i kad stigneš do palamide stisneš ručku i to je to...:osmeh:
 
To sa ledjnom prsklicom ne praktikujem, jer onda ko moze da zna sa koliko sam preparata delovao po biljci? Kad vec to radim onda je lakse pocupati/iseci motikom palamidu da ne konkurise usevu, a dogodine u kukuruzu sa 2.4d/dikambom je zveknuti.::namigivanje::

Sa 10 litara se obicno pri normalnom hodu poprska oko 10 ari, cesto koristim ledjnu kantu kada prskam okolni kanal totalom.
 
Totalom ok. Tu nije bitno ako preteras sa dozom. A kod herbicida koji treba da deluju selektivno nije bas svejedno.:cao:

@Kris80
Moram navigaciju da stavim u dzep i da se drzim zacrtane brzine.:osmeh:
 
Totalom ok. Tu nije bitno ako preteras sa dozom. A kod herbicida koji treba da deluju selektivno nije bas svejedno.:cao:

@Kris80
Moram navigaciju da stavim u dzep i da se drzim zacrtane brzine.:osmeh:

Tako sam već na par njiva dok sam samo soju radio,iskorenjivao palamidu,pa me baő briga dali sam na tim flekama prepolovio prinos soje za tu godinu,ali posle nije nicala
 
Poslednja izmena:
Onu parcelu sto sam uradio galbenonom,tatula se sva osusila i nestala,cicak umro nekih 80%.Nije mi jasno zasto je jedan deo cicka preziveo a iste je velicine kao i onaj sto umire :sta:?Isti efekat je na delu njive gde je radjeno sa 100 i 120 lit/kj.Cicak koji je preziveo ima prvi par listova sada a ima i novog koji tek izlazi.Ja bih tu njivu ostavio jos dve nedelje i onda isao sa 80 gr dynox+10 gr simfoni+1,7l galbenon+okvasivac/ha samo se bojim da ce cicak jako prerastiti do tada.Vase misljenje?
 
Nazad
Vrh