Herbicidi u soji

Ima razlike u tome da li će herbicid spaliti samo nadzemni deo ili će izgoreti i rizom.2017 sam koristio Agil i nikad neću prežaliti pare koje sam dao za njega jer nije odradio posao nikako spram Flupisora koji je duplo jeftiniji a sredio rizom da ga više nema.
 
Da li je tko mijesao i sta se dogodilo Basagram i Leopard tj.bentazen i kizalofop-p.Mislim staviti 1 litru Basagrama na ha.E ako je tko radio neka veli sta ?
 
Zastitar ce ti reci da ne treba mesati, a u praksi svi smo nekada mesali. Ja cu ici drugi split na kasnijoj setvi sve u tank mix. I sirokilist i uski list.
 
Da li nurel može da se meša sa flupisorom?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
To moze. U repi kad je prva cerkospora pomesam hemiju za sirak, insekticid, fungicid (preventivni + sistemicni), boron + 0.1% lepka. Vise traje sipanje hemije nego sto voda nacuri:haha:
 
Jednom prskano u prvom trolisku Corum 1lit+ piano jedna kesica. Sada jedino da se posece ova prezivela pepeljuga. Inace direktna setva na strnjistu. Sorta Sava 22.04. na 70cm red od reda 6.1cm zrno od zrna.
9d70b83cb752dd9f350ffe2f18a06ab6.jpg
fd76a6d0703f228a3c21396866d518c1.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@ srdjan zorz
Nekako niska za taj datum. Kod nas su dosta vece iz Aprilske setve. Koje su posejane na 50 vec su zatvarale redove.
Sta je Cirum? Jel greska? Mislio si Corum?
 
Setva bila jako duboka a nema vestaka jer je direktno sejana. I malo jaca hemija ovdw je 0.5h a ja isao dozu piana za ceo hektar.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Setva bila jako duboka a nema vestaka jer je direktno sejana. I malo jaca hemija ovdw je 0.5h a ja isao dozu piana za ceo hektar.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Duboke sjetve dosta kasne u nicanju a i u rastu kasnije , medjutim nadoknede pa na kraju bude obično bolje od pliće sjetve , tako je bar kod mene par puta bilo . Imao sam sijačicu koja je imala problem da je jedan red išao dosta dublje a da nisam ni primijetio odma pa sam kasnije pratio.
 
Kod soje mozes samo da imas srece sa vremenskim uslovima. Soja dok je manja i mladja mnogo lakse podnosi vrelinu. Soja se po pravilu seje na 1-1,5" dubine i to je to.
Ta sto ti je kasnije nikla je imala samo bolje uslove i nista vise. Ja koliko sam do sad opazio soja voli da krene kao iz vode, sto se kaze, i da raste neometano. Vremenski uslovi joj odredjuju dalju sudbinu.
 
Kod mene setva bila na 6 do 7cm kao kukuruz jer je i sejana na povrsini na kojoj je nestalo semena kukuruza i onda dopunili njivu sa sojom. Nicala je skoro 3 nedelje. Sada bi joj pomoglo spartanje ali je njiva bez obrade pa se ta agrotehnika izbacuje. Dobice sledece nedelje prehranu preko lista i prskanje protiv sirka i sve oatalo je u Bozijim rukama.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Decki,
Dobila mi soja po "galvi" od prskanja susedova kukuruza, prskao po vetru i na celoj širini njive koja je pored njegove, lišće soje smežurano, raste kilavo i ne otvara list do kraja, kao da je skvrčeno
Kaže da je prskao sa talisman+temsa(mezotrion) i Mural (dikamba)
Jel ima kakova smisla ići sa kakovim folijarnim i dali će jako stati s rastom, ? Bojim se da ne zatvori na vreme pa ce korovi niknuti, Sejana uskoredno,
 
Nazad
Vrh