Herbicidi u soji

Dynox,Symphony i Bentmark (bentazon) ,koja od ova tri najbolje tuce suncokret u soji ?.Suncokret je i IMI i Express :p.
 
Ima li sta za sirokolicne korove posle treceg trolista na jednom hektaru mi nije uspelo prskanje u potpunosti jer je brzo pala kisa.
 
I kod mene ambozija prezivela,pripremio sam rampu 0.2l / ha I dinox 50 gr.
 
*bado* kolika je soja? Ja imam oko 7 kj gde imam problema sa ambrozijom a soja 5-ti trolist.Razmisljao sam o pivotu i oxon,ali trebala bi jaca doza,a soja velika pa mislim da bi soja bas dobila po tamburi.ili ledjna prskalica jaci koktel pa ici redom :-/
 
3-4 troliska,verovatno ce dobiti po tamburi soja ali drugog resenja nemam...
 
Bentazon samo sprzi lisce i uspori korov a i soja privremeno dobije po repu. Ambrozija cim naraste veca od 10cm a i nize, nista je osim cupazona nece unistiti
 
*bado* kolika je soja? Ja imam oko 7 kj gde imam problema sa ambrozijom a soja 5-ti trolist.Razmisljao sam o pivotu i oxon,ali trebala bi jaca doza,a soja velika pa mislim da bi soja bas dobila po tamburi.ili ledjna prskalica jaci koktel pa ici redom :-/

Pozuti ce soja ali ce se i oporaviti jer ima vlage prskao sam u 5 trolistak bas sa oksonom 80g po 1kj i lepak naravno ...
 
Ja sam prskao kolega jer je soja bila u haosu od cicka skoro je ugusio,prskao sam je sta joj bog da,ali na kraju sam je i vro, ti probaj sa preporucenom dozom od 100g po hektaru pa ces videti ...
 
Види мораш писати са сигурношћу....да неко не упропасти ствар.Мислим да је 80г по јутру пуно и да се одрази на род....препорука је 80г на 10,000квадрата а ти са 80г прскаш 5754,64....
 
Na jednoj parceli prskao sam sa 100 gr po ha Oksasulfurona + 0.17 l/ha Pivota, kako bi resio samonikli suncokret.
Danas je 6 dan, soji nista ne fali, suncokret mi se cini da vise nije napredovao i slab je u korenu, pocinje da se osusi odozdo, dok ambrozija koje ima jako malo ko da nije prskana.
 
Nazad
Vrh