Herbicidi u soji

Tako je.Ovo proleće je poprilično vetrovito ove godine čak i previše ovde kod mene.Po mirnom vremenu(koga je naravno bilo)nisam video nikoga da prska.Svi su prskali po najjačem vetru.Šta su uprskali tek će se videti.
 
Ista kombinacija kao kolega Matić. Na 2 kj 500 gr Sencora i 2 lit Telusa.
Šta ako nas opet zaobiđe kiša??? Hoće li valjati to?
 
Ima korova koji su iznikli pa će ih hemija utamaniti a nadamo se da će pasti neka lepa kiša da učinak bude zagarantovan.
 
Једино околиште паламиде на овој њиви. Других корова за сада нема. Сава је у питању што се соје тиче. Њива је прскана Вингом П. Види се да је лепо добила паламида, само кад би пала још једна киша, да поново проради Винг па да се и ово што је никло осуши.

20150425152212.jpg
 
Tu palamidu samo total nosi i do dobra doza, ovo ostalo je sve kesa.Imam isti problem u soji i zezno sam se jer je nisam spičio sa totalo odmah posle setve sad ću povući mačka za rep
 
Kolega Mindjusar je par puta pisao da u iznikloj soji jaka doza Bentazona u ledjnu prskalicu i udri.I ja sam prosle godine tako uradio ,a ove sam preduhitrio soju, i uradio sa totalom te fleke,vozam se traktorom i kad dodjem do oaze prskam
 
Kristal kojom koričinom si išao sa bentazonom u leđnu i kako je to soja podnela?
 
Ja sam danas ledjnom u neiznikloj soji mlatio palamidu. Na 1.3ha potrosio 15l vode i 0.3dl totala. Povrsina koju sam oprskao je 1-2 ara sve ukupno. Prskao sam direktno po palamidi da bude onako vlazna a zemlja oko nje malko pocrni. To je doza sigurno 5x jaca nego normalna. Iskustvo kaze da sve moguce hemije u soji (sa ratarskom prskalicom i postovanjem preporucene doze)sem totala nisu delotvorne. Bentazon nisam probao ledjnom sa 10l.ha dozom.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je odrađen tretman totalom po palamidi.10l totala na 300l vode i redom po oazama.Danas sam je gledao požutela je dobrano.Prošle godine je rađeno Bentazonom i leđnim špricem po Minđušarevom receptu i ošinuta je za vjeki vjekova.
 
Kristal kojom koričinom si išao sa bentazonom u leđnu i kako je to soja podnela?
U prskalicu od 5l sipam0.5l totala i okupam palamidu, pazim koliko se moze na soju, osamuti se ali nekako izdrzi, nebude bas kao gde nije prskano ali ako ostane tog korova soje tamo sigurno nece biti
 
Poslednja izmena:
Ако остане читава, имам спремљен Бентазон за њу, по рецепту колез миђушара. Прошле године одлично је одрадио посао, а ваљда ће и ове. На још једној њиви паламида је попила тотал, у комбинацији са басаром.
 
Nazad
Vrh