Herbicidi u soji

Nama je bacio buvu jedan covek. Mozda i probamo na nekoj povrsini.

Elem, poprska se soja sa 2,4 D i posle nekog vremena cirkon/epin. Ako se odradi kako treba, soja bude fantazija.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
ДЕГРАДАЦИЈА (полувреме разградње у природним условима - 2,4-D):
DT50 у земљишту < 7 дана.


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nama je bacio buvu jedan covek. Mozda i probamo na nekoj povrsini.

Elem, poprska se soja sa 2,4 D i posle nekog vremena cirkon/epin. Ako se odradi kako treba, soja bude fantazija.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Jedino sa jako slabom dozom može doći do degeneracije a da preživi što bi trebalo dati žbunast oblik i više mahuna . Sa punom dozom , adio Mare
Radili su neki sa slabom dozom dikambe sa različitim iskustvima , isto tako sa tarupom i slično ali ništa nije dokazano .
I ja sam probavao tako neke stvari i moje je mišljenje da stres za soju može da poveća prinos ali u uslovima slabijeg prinosa a u slučaju visokih prinosa bolje je da nema stresa . Sad ako me razumijete.
 
Koliko dana odprilike prskate posle setve na crno, ako se ne stigne odma, najavljuju od utorka jak vetar pa zato pitam.

- - - - - - - - - -

Sad vidim kako sam napisao, naravno sama rec kaze posle setve a pre nicanja, ali cuo sam razna misljenja kao na primer da je rok najvise dva tri dana dok ne pusti belu klicu..
Pripremio sam proman, aktivna materija metobromuron 500g/l, a njiva pre dve nedelje spremljena, pre kise, ne bi sad da je opet spremam zbog vlage.
 
ако правиш сам копију корума његова цена око3300 а ако хоћеш сам бентазон 1300 он иде цео изомакс<икарус агромаркет око 2000иде око пола количине само та половина ти је као приход ако идеш изомакс из пулсара и пасата ту нема никакве разлике у цени И дали ико може да гарантуједа у нашим производима има у флашама онолико активне материје колико пише
 
Znam neke koji rade sa duplo manje od mene i prskanje uspe 100%...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh