Herbicidi u soji

Nejedim se pšenica mi služi kao predusev repi,e tu je zarada...:haha:
 
Pre par godina drugar (njiva do mene) prskao 2 litra pivota i 0,5 l deltazona po ha,verovali ili ne bila soja ko duvan ali se izvukla i nije bilo neke razlike u rodu u odnosu na moju,stim da nije smeo sledeće dve godine ništa sejati osim soje. Pogrešio mu tast flaše.
 
Ja idem Pulsar 0.5l/ha + Dynox 50g/ha + Harmony 10g/ha, sve to delim u dva spita

Do sad sam isao sa Sledorom 0.5 l/kj + Oxon 43 g/kj i 8 - 10 g Promonya po kj. Veruj mi da tamo gde je bilo ambrozije i stir napravio sam korekciju sa jos 2.5 l Bentazona po kj. U tim parcelama se seje iskljucivo soja ili kukuruz.

Za ovu god. spreman sam sa totalnim i ne idem posejati do tamo negde 1 Maja. Za korekciju imam Pivot, Pulsar, Promony, Fuzilade i mozda cu nabaviti i Dynoxa. Sve sto se ne trosi ove godine potrosice se naredne.
 
Upravo o ovakvom vremenu sam pricao (kisovitom Aprilu)kad se pricalo o setvi soje u bukvalno velike korove.Rano setvospremiranje,provokacija korova,zatim setva u iste i kad treba da se prska totalom pre nicanja udari kisa i ne moze se u njivu a soja moze a i ne mora da nikne zbog hladnoce,ali ako nikne nema prskanja totalom u ovom slucaju samo tanjiranje ili oranje.Rizican posao po meni jako rizican voleo bi da se jave kolege koji tako rade da vidimo kakvo je stanje?
 
Kris80 mi godinama radimo pulsar i galbenon, ili dinox, galbenon, okvir (harmony) nema bojazni za secernu repu.
 
Ja danas razmišljam sa čime ću prskati soju i došao sam do nekog rešeneja da idem 1l/kj basagran + 0,5l/kj pulsar + 5 g/kj harmoni, i da to sve podelim u split kombinaciju. Šta kažete na ovo moje razmišljanje?
 
Pozz ljudi interesuje me dali je neko probao da prska soju herbicidima za kukuruz , repu ili zito. posto imam par redova koji mi netrebaju pa bi hteo da probam.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa pularom i basagranom hteo da napravim corum i u njemu ima puna doza basagrana i pola doze pulsara a pošto njga preporučuju 1 na ha, pa sam zato mislio da je dovoljno.
 
Nazad
Vrh