Herbicidi u soji

Soju sam prskao sa nekim koktelima pa nisam imao problema... Problem mi je bila jedna njiva sa suncokretom koju sam prskao sa Ikarusom, požuteo je i dugo bolovao a to mi se sa Pulsarom nikad nije desilo. Prskao sam sa pola doze.
 
To oko žutila je uglavnom zbog vremena primene, verovatno su bile visoke temperature ili usev pod stresom usled zahlađenja tokom predhodnih dana a da nepričamo o mešanju herbicida koji nisu preporučeni da se mešaju, sve su to prolazni šokovi koji će ostaviti manje ili više posledica ali no, sad ovo zahlađenje ima da šokira useve ljudski tako da nebi trebalo prskati narednih nedelju danaali kad se mora mora se.
 
ja planirav ove god ici sa dinoxom i promonijem jedan dio pa me zanimaju vese preporuke i doze naravno, 80 gr mi se cini malo ili?? koju dozu preporucujete vi koji imate iskustva sa istim..??? ja pitam ali niko bas nekomentira.....:osmeh:
 
Sve zavisi koliko su zakorovljene parcele, ja sam napomenuo da idem po hektaru Oxon(Dinox) 80 gr Promoni 8 gr i Pivot 0,25 lit uz obavezan dodatak ovašivača (lepak).Ako niste u mogućnosti da nabavite Pivot možete umesto njega staviti Pulsar 0,4 lit/ha.Bilo bi poželjno da odradite dva tretmana.
 
Sve zavisi koliko su zakorovljene parcele, ja sam napomenuo da idem po hektaru Oxon(Dinox) 80 gr Promoni 8 gr i Pivot 0,25 lit uz obavezan dodatak ovašivača (lepak).Ako niste u mogućnosti da nabavite Pivot možete umesto njega staviti Pulsar 0,4 lit/ha.Bilo bi poželjno da odradite dva tretmana.
Da nije mnogo 2X80gr Oxona po ha? Mi idemo Dynox 80gr/ha + promoni (ili nesto na istoj a.m.) + okasivac i njiva bude cista ako se uradi na vreme. Ako se zakasni, samo Motikol ili Cupazon unisava ambroziju:haha:
I gde ima da se nadje Pivot (ako me secanje Imazetapir je akt. mat.)?
 
U mom slučaju je sasvim dovoljna, proverena konbinacija nekoliko godina unazad a nisam ograničen plodoredom.
 
lane sam isao lagunu u kombinaciji sa pulsarom pokus 1 kj isao sam odjednom, rezultat odlican do kraja sestom mjeseca kad poslije, ,majko moja mila pa to se nije dalo ovrsiti skoro (sreca visegodisnje iskustvo kombajniranja ambrozije, ali ne kod mene) ali uspio sam prinos nije niti za spomen, 700.800 kg na to jutro... sa lagunom imam pozitivna i dobra iskustva ali je kod nas jako skupa pa sam zato mislio ici na istu opciju ali do tri puta jeftiniju...
 
Da li Corumu treba dodati harmony zbog pepeljuge , jel dovoljna doza od 0,5lit/kj po dva puta ili treba ići malo više?
 
Treba dodati harmony za pepeljuge,sam corum neće odraditi dobro...a corum 0.5 l/kj po dva puta je dovoljno...
 
Ja sam obezbedio istu staru kombinaciju herbicida i ove god. Pivot, Savazon, Promony i Flupisor!
Sve ce zavisiti od parcele do parcele da li cu negde koristiti split aplikaciju ili ce to biti samo u jednoj turi!
Preostalih 14 kj za setvu radicu totalom 3-4 dana posle setve! Jos uvek cekam da se parcele zelene od korova, nadam se da ce sve gotovo biti do 15 Maja! (Bar nekoliko kj da imam u kasnijoj setvi)!
 
Nazad
Vrh