Herbicidi u soji

Taj oksasulfuron je teska hemija. Zvizne soju samo tako. Medjutim efikasnost svih preparata u soji drasticno opada sa porastom korova. Za ekstremne brlog njive treba 3 splita na 7 dana da ne stigne ambrozija da poraste.

Oksasulfuron veliki cicak odneo samo tako, ustopao bolje od dikambe u kukuruzu onu viaegodisnju ambroziju travu sto ne znam ime a lici na ambroziju.
Focus ultra je zavrsio karijeru. Nadzemni deo sprzen a iz korena krece nov ponik potpuno veselog sirka. Doza je bila 2.2l/ha + lepak i tretirano na 24-26. Znaci trebao je da rizom izgori kao licna. Tamo gde je isao kinez dan ranije delovanje perfekt.
 
Crno na belo, efikasnost Oxasulfurona na samonikli suncokret. Plus oskrnavio soju.
Nije oksasulforon loš,samo mi se čini da negde ode ko rukom odnošen a negde ne,imam slučaj sa čičkom na liptaju,2l savazona i 0,15 kalifa i ambroziju ispržilo ali on nekako žilav.
Negde gde ga je bilo sa 1l po ha je otišao a tamo ni 2 na kj da ga ubuje:sta:
 
658945258146377ecd2c1c7c0791c4fa.jpg

Sejana 25.5
6 lit totala posle setve 27.5
2 l savazona 0,15 kalifa 11.6
Danas ošpartan, čičak udaren ali živ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugi problem u resavanju sirka na parceli u arendi gde bas ne mogu da shvatim sta se desava i kako je moguce da bude toliko otporan.
Prosle godine je tretirano 2 puta totalom, jednom pre setve drugi put pre nicanja. Kasnije 1 l/kj Floyda pa kasnije jos 1 l/kj da bi kasnije koristio i Miuru, kopiju Targe pa opet ostalo.
Ove godine isti Floyd na drugim mestima je ocistio sirak a na ovoj parceli samo ga donekle zaustavio i malo promenio boju.
Sad cu uzeti neku drugu a.m. verovatno Diler, kletodim!
Valja li raditi protiv sirka u doba dana kad je bas toplo?
 
Drugi problem u resavanju sirka na parceli u arendi gde bas ne mogu da shvatim sta se desava i kako je moguce da bude toliko otporan.
Prosle godine je tretirano 2 puta totalom, jednom pre setve drugi put pre nicanja. Kasnije 1 l/kj Floyda pa kasnije jos 1 l/kj da bi kasnije koristio i Miuru, kopiju Targe pa opet ostalo.
Ove godine isti Floyd na drugim mestima je ocistio sirak a na ovoj parceli samo ga donekle zaustavio i malo promenio boju.
Sad cu uzeti neku drugu a.m. verovatno Diler, kletodim!
Valja li raditi protiv sirka u doba dana kad je bas toplo?
Kledodim slobodno ja sa njim po najvecem suncu.

- - - - - - - - - -

Jel smem sad da idem fjuzilendom?

Sent from my G3221 using Tapatalk
Smes sto nebi smeo on je za uskolisne,nesteti soji.
 
Имам једну њиву соја је изашла из треће тролиске нова амброзија је кренула....Планирам да идем са 2деци по кј Рампе шта мислите?
 
Моја је била у шестом тролиску кад сам је полио са 2деци Гат Ценита и лит.Савазона по кј.
 
Имам једну њиву соја је изашла из треће тролиске нова амброзија је кренула....Планирам да идем са 2деци по кј Рампе шта мислите?
Mi smo juce jednu njivu sa 3,5 deci rampe po kj,soja u 4.5 trolistku.Te vece soje lakse prebole rampu.
 
kolege dali mogu da u kombinaciju coruma i savazona ubacim fluspisor za sirak.citam ovde na forumu neki rade neki ne a generalno je preporuka da se nemesaju herbicidi za uskolisno i sirokolisno.
 
Juce radjen sirak u soji sa Fusilejd forte max 1li po hektaru. A soja ima par cvetiva, videcemo da li ce stetiti cvetovima.
5ef2db415100343f3021777c2c7657e0.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja to i ne gledam. Flekujem ovih dana sa Floydom a soja preko kolena, puna cvetova. Vise gledam gde ima po neki sirak i ako ima neka fleka sa gusenicama dodajem i insekticid.
 
Ja to i ne gledam. Flekujem ovih dana sa Floydom a soja preko kolena, puna cvetova. Vise gledam gde ima po neki sirak i ako ima neka fleka sa gusenicama dodajem i insekticid.

Identično i kod mene. A razdvojeno sam prskao gusenice i sirak, prvo flekovanje sirka, pa potom gusenice.
 
Juce oprskali gamad sa 0.7 l despota po jutru i sat vremena kasnije razduvao se onaj vetar.Danas zove komsija kaze nasao na mojoj njivi dosta zivih gusenica.sta ciniti?
 
Ja cu morati ponoviti 2kj a sve drugo flekovati. Focus ultra se ukakio ove godine. Soja je takva da 539 povaljuje blago gde prodje.
 
Nazad
Vrh