Herbicidi u soji

Jeste ponedeljak na utorak,ja sam prskao ceo dan (oko 4o kj) i do pola noći sam završio voćnjak.Sreca što imam bunar na voćnjaku pa punim prskalicu za 5 min samo sam se navozao ko majmun,cisterne imam 3 kom ali su pune komine tako da sam ove sezone leteći prskao::lose::
 
Dejstvo koktela na ambroziju prskano 17 i 20 maja
img0052.jpg
 
Jesi ti pratio,da nije novi ponik,obično ako je sirak semenski-muharika oko 3cm,sutradan pocrveni od imazamoxa,i za 4dana kao da ih nije ni bilo,a za 4-5dana može biti novog ponika,pa da stekneš lažnu sliku :osmeh:
 
Nije novi ponik jer je kontrolisano nakon 2-3 dana od prskanja a pre kiše.Sve se mislim da nije mala doza 0.6l/ha.
 
Bili su do 5 cm maksimala.Parcele su mi zdravo daleko da idem pešaka u obilazak i vidim sadašnje stanje.Autom ne može a neću traktorom da ne kvarim puteve.Svejedno dobija i tretman za uskolisne kada se uvremeni.Laki Imazamoks sam već imao na lageru pa sam ga iskoristio.
 
Pazario sam danas Galant super da oprskam soju,imam nesto sirka,muvarike i zubace,i svi su u poodmakloj fazi rasta.Koju bi mi dozu preparata preporucili na povrsinu od 1 kj?takodje me zanima koliko je dana potrebno dana da prodje posle tretriranja do spartanja?inace cena je 3250 din.
 
Nazad
Vrh