Herbicidi u soji

Kako u Hr vode racuna i u reklami o ekologiji, a kod nas bacaju praznu ambalazu gde stignu.
 
I ja sakupljam tuđe, imam pravljenu peć u sobi od starog bojlera, guta sve što gori, stare papuče, patike, praznu plast. ambalažu svih vrsta, jedino je jbno što moraš čistiti odžak i čunkove češće...
Al bude fest toplo, dve-tri flaše od Herbicida, i topla soba (na ovu spoljnju temperaturu)...
Što kaže Minđušar, stvarno ne razumem ljude koji razbacuju praznu ambalažu (i svakakav drugi otpad) od Herbicida po (obično tuđim, sa žitom zasejanim) njivama, ko da je to teret od 100 kila pa ga ne možeš vratiti kući...
 
I kod nas je organizovano prikupljanje prazne ambalaže od hemijskih sredstava.Prošle godine prvi put a ne da su obavestili meštane za akciju,ubilo se.Zalepili obaveštenje na prozor koji je uvučen unutra,ispred njega stub a papir na kome piše obaveštenje kao da su prosili 20*5.Ne bi ni znao za akciju da nisam pre neki dan video papirić sasvim slučajno.
 
Kod nas za obavestavanje nije problem jer imamo i Petrovacku televiziju i radio, veci problem je nesavesno ponasanje gradjana. Ja u svom zivotu nisam bacio ni nailon od kutije cigareta dok sam pusio a kamoli flase.
 
I kod nas vlada totalna nedisciplina! Uglavnom vecina bacaju ambalazu u kanalima! Ovog proleca kanali su bili uglavnom suvi pa vecina je palila travu do kanala i dosta te ambalaze je izgorelo!

- - - - - - - - - -

Hoce uspeti ovi Metribuzini da nesto urade posle ovih kisa.
I ja jedva cekam da vidim sta je ucinio toliko hvaljeni Metribuzin (Senkor, Dankor) sa kojim nisam bio zadovoljan prosle god. posle nekih 11 l kise. Evo ove god. Imali smo mnogo vise padavina i to u par navrata!
U slucaju da ne pomaze unistenju stira i ambrozije bice da sam opet djabe krecio!
 
Postovanje svima,dobio sam preporuku za zastitu soje kombinacijom Pulsar i Harmony,povrsina je tacno 2 kj,pa vas pitam da li bi mogla 1 l pulsara da mi zalegne za to ako ne nadjem nekoga da mi proda jos 2 dl.?njiva nije preterano prljava.
 
I kod nas vlada totalna nedisciplina! Uglavnom vecina bacaju ambalazu u kanalima! Ovog proleca kanali su bili uglavnom suvi pa vecina je palila travu do kanala i dosta te ambalaze je izgorelo!

- - - - - - - - - -


I ja jedva cekam da vidim sta je ucinio toliko hvaljeni Metribuzin (Senkor, Dankor) sa kojim nisam bio zadovoljan prosle god. posle nekih 11 l kise. Evo ove god. Imali smo mnogo vise padavina i to u par navrata!
U slucaju da ne pomaze unistenju stira i ambrozije bice da sam opet djabe krecio!

Ja ga koristim već par godina uz acetohlor,a ove godine uz mont i bio je dobar.Jedino što ne deluje na divlji grašak,ali protiv njega nema leka u soji,bar tako kažu, jer su iz iste familije.
 
Postovanje svima,dobio sam preporuku za zastitu soje kombinacijom Pulsar i Harmony,povrsina je tacno 2 kj,pa vas pitam da li bi mogla 1 l pulsara da mi zalegne za to ako ne nadjem nekoga da mi proda jos 2 dl.?njiva nije preterano prljava.
Dovoljna ti je ta količina ako već i sam tvrdiš da njiva nije preterano prljava. Još ako je original, ne sekiraj se.
 
Paore zbog čega je tako?Nisam primetio da Bentazon u sebi već ima okvašivač.Znaš li pravi razlog,preporuku ili šta već u vezi toga?
 
Nazad
Vrh