Herbicidi u soji

Kaze na strani 7 i 10 ,primena bentazona u soji je moguce u bilo kojoj fazi razvoja,ne samo do 3 troliske.E sad jel ovo vazi za neke gmo soje,a i zvuci malo suludo da nema veze u kojoj je fazi razvoja soja ...A na strani 10 ,najbolji efekat ima na suncokret u 2 i 4 listova.
https://agro.basf.ca/East/Products/Product_Labels/BASAGRAN_Label_2011_East.pdf

Nekad davno sam pisao da sam radio bentazonom soju koja je krenula cvatati a bilo dosta prorasle ambrozije . Bio sam zadovoljan . ambroziju sprljilo da je stajala tako skoro do žetve a soji nije nešto naoko falilo.
 
Pisao sam i ja da sam 2014 radio jednu parcelu od 3 kj gde je bilo jako mnogo stira sa 3 l/kj Savazona. 7 dana nisam bio da gledam parcelu, kad sam otisao neverovatno koliko otpalih sprzenih listova soje je bilo po zemlji.
Stir je bio ko brenerom sprzen i vise nije krenuo dok se soja povratila, ali je zaostala u rastu kao kad je bila 10 dana kasnije posejana od drugih posejanih istog dana.
Te godine kise su isle non stop i na kraju je dala malo jaci prinos od 2 t/kj.
 
Pored komšijskih kukuruza sam usejao jedan red soje tako da ga nisam mogao oparati danas. I prilikom prskanja širokolisne trave sam zatvorio poslednju diznu da ne uhvatim komšijske kukuruze. I sad u tom međuprostoru između mog poslednjeg reda soje i prvog reda komšijskih kukuruza je ostao štir i kereće grožđe kao postavljeni.

Šta mislite, da li bih mogao ručnom prskalicom sa bentazonom da oprskam tu travu? Bentazon je registrovan i u kukuruzu i u soji, ali ne znam da li može u ovom uzrastu kukuruza i soje (kukuruz preko kolena a soja više troliski, počela da cveta)? A nema mogućnosti da tako oprskam da ne uhvatim i kukuruz i soju. Znači sigurno bih zalio i kukuruz i soju (ručnom prskalicom) u tom praskanju. Mislio sam otprilike da stavim oko 0.25 l bentazona na 10l vode. Da li bi to bilo dovoljno za već preveliki štir i kereće grožđe (15tak cm visine)? Ili da to rešim motikom?
 
По мени боље мотиком да се не замераш са омшијом кукуруз ће добити по ушима....а од мотике глава не боли само леђа:haha:
 
Motiku i gas.Eno u temi o špartačima povela se diskusija o oštrenju pa je sredi ali pazi da ne preteraš sa oštrinom da ne odsečeš nogu kad zamaneš,daleko bilo. :haha:
 
Pretpostavljao sam da će tako biti. Ne brinite za motiku, družimo se puuuno godina bez problema ...
 
Idem sutra da tucem sirak u soji.spremio sam Fusilade forte,kontam 1.3l po hektaru i jos neke secerne vodice za prihranu.Jel bolje da idem oko 16casova ili tamo oko 19?
 
Nema jos cveta...u pitanju je Wendy sejana 20.04.

- - - - - - - - - -

Ne samo da nisam prskao pre 19h vec me i mrak uhvatio.smeta li sta usvajanju?zacepljivale mi se sita na diznama,30 puta sam silazio sa traktora.dal je zbog vode iz vodovoda,nesto je bila mutna ili zbog prihrane?
 
Nema jos cveta...u pitanju je Wendy sejana 20.04.

- - - - - - - - - -

Ne samo da nisam prskao pre 19h vec me i mrak uhvatio.smeta li sta usvajanju?zacepljivale mi se sita na diznama,30 puta sam silazio sa traktora.dal je zbog vode iz vodovoda,nesto je bila mutna ili zbog prihrane?

Strucnjaci barem 2 njih koje sam pitai rekli si za fungicide npr u suncokretu koje sada radim. Bolje raditi od 9 pa nadalje kad padne temp ispod 26-27 stupnjeva. Putao sam jel mogu raditi do 10 pola 11 dok nema rose.... rekli si da nije potrebno sunca tj bolje tada raditi nego na 27 pa navise kad ima sunca.
 
Prskam usluzno voce ljudima. Ne bi verovali sta im sve prodaju kao neophodno. Trenutno su hit aminokiseline, do pre godinu-dve su bili slavoli i ekobusteri. Preporucuju za malinu sredstva od jabuke u 2x jacoj dozi itd. Samo da prodaju hemiju.
 
Овде је сплит рађен и дејство на амброзију која је око 30цм
Photo0899.jpg

Иначе ово су делови салашишта где су корови достигли велики узраст.Дозе су примењене у неким нормалним границама.
 
Poslednja izmena:
Гледам мање које исто изгледају само што им је и стабљика сува као и лист ,овој великој је дуже време потребно,а биће документовано и сликама.Ово је шести дан од другог прскања.
 
Moj rođak sa sela,po preporuci lokalnog organizatora proizvodnje Đukić Agrar, dobio Rafal i oprskao soju.Sirak stradao 110% milina za videti, a bio je veći od soje i osvojio celu njivu.
 
Комерсант 0,2деци/кј , Савазон 1,15 лит/кј Симфони 6гр/кј. Друго прскање све исто само без Симфонија Доста добро дејство на семенски сирак и зубачу (пиревина)
 
Nazad
Vrh