Herbicidi u soji

Bezi mi malo ambrozija.Dobila u prvom splitu Patriot(imazamoks) i tifani i juce u drugom imazamoks + 1,8 bentazona.
Jel bih mogao ponoviti i treci put sa jedno dve litre bentazona po ha za 5 dana da pokusam da je sredim.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je neko radio sa Corumom u punoj dozi odjednom? Kod mene je palo dosta kiše, za danas najavljuju još, parcele podvodne, treba da se radi prvi split a ne znam kad će moći da se udje u njive. A soja dobro napreduje, sad je prva troliska. Ili da ide prvi split, a posle 7 dana drugi, kako ne bi prerasla.


Radio sam punu dozu Coruma odjednom 1lit/kj prošle godine,a izgleda će ići i ove ,zavisi od situacije na terenu.
 
Bezi mi malo ambrozija.Dobila u prvom splitu Patriot(imazamoks) i tifani i juce u drugom imazamoks + 1,8 bentazona.
Jel bih mogao ponoviti i treci put sa jedno dve litre bentazona po ha za 5 dana da pokusam da je sredim.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Da si koristio prvi put kad je bila mala 1 l/kj Bentazona a drugi put kad si video da raste i nije ugrozena 2l/kj onda bi je sredio.
Sad vec sve zavisi od visine.
 
Prskao na crno soju sa Senkorom i Basarom,a sad odradio prvi split.Okopali sinovi i ja.Za koji dan kreće drugo prskanje splita- ponovno kopanje.Za sada zadovoljan kako je delovalo ovo površinsko prskanje.
 
Saša i Siniša u splitu po 3 sata iz četiri puta i gotovo prvo tretiranje 2,2 ha.Sutra kreće drugi split.Planiram do Trojica da završim.
 
To je najbolje ko ima manje i moze stici. Umanjenje prinosa 0% jer nijedna hemija nije slektivna koliko motika.
 
Sad bez sale, ali vi bi mogli da gajite organsku soju. Nabavis neki maci kombajcic koji nije kontaminiran i koji ce raditi samo soju.
 
Ovih dana bi trebao da nastavim borbu sa sirokolisnim korovima u soji, prvi put prskao na crno ili pre nicanja ( sencor + dual gold) i nije uspelo, nije bilo kise mesec dana, drugi put sam isao rampa + bentamark + promony, prskanje uspelo, soja zuta kao limun a i trava dobila po repu, e sad trece prskanje sa cime odraditi da li pola doze coruma i lepka ili pola doze pulsara, soja je vec prilicno velika pa sad ne bi da je opet zaustavim tj ne bi da preteram hemijom i da je gledam kako se jadnica muci... Neka preporuka ako moze? Slika ce biti ovih dana!
 
Ovih dana bi trebao da nastavim borbu sa sirokolisnim korovima u soji, prvi put prskao na crno ili pre nicanja ( sencor + dual gold) i nije uspelo, nije bilo kise mesec dana, drugi put sam isao rampa + bentamark + promony, prskanje uspelo, soja zuta kao limun a i trava dobila po repu, e sad trece prskanje sa cime odraditi da li pola doze coruma i lepka ili pola doze pulsara, soja je vec prilicno velika pa sad ne bi da je opet zaustavim tj ne bi da preteram hemijom i da je gledam kako se jadnica muci... Neka preporuka ako moze? Slika ce biti ovih dana!
Koje su bile kolicine hemije po ha ili kj?
Ove god. sam koristio 0.3 l Pivota + 1,5 l Bentamarka i 4.5 gr/kj Harmonya. Soja nije ni osetila dok korovi su na dobrom putu da crknu!
Zanimljivo da prosle god. sam koristio 0.4 l Pivota + 2 l Galbenona i istu dozu Promonya po kj i soja je bila sprzena da me srcka strefi. Dosla je sebi za 7 dana i nastavila svojim putem da se bori sa susom.
 
Rampe 0.3l, Bentamarka 1.5l i Promoni 5gr/kj... Mislim da je pozutela od Rampe, nisam je do sada koristio...
 
Rampa je jako efikasno i jako agresivno sredstvo. Kod nas to rade u industrijskoj paprici sa 0.1-0.2l/ha, ako stavis jace nema paprike.:osmeh: Soja se secam sa jednog predavanja doza 0.4l/ha, preko toga dobija po repu (pozuti).
 
Jel može da se pomeša za sirak u soji,flupisor i focusultra ostala mi jedna litra focus ultra ,aktivne materije Fluazifop-P-butil i Cikloksidim
 
Nazad
Vrh