Herbicidi u soji

Ако ти је њива чиста из раније надај се да неће морати корекција,али буди спреман на исту....Јер соја ми је мала да би са једним третманом решио проблем опет (зависи од њиве ако је чиста)Ја никад нисам могао из једног третмана да одрадим соју а поготово у оваквим кишним годинама.
 
Sa kojom najvecom dozom ste isli sa Floyd/Flupisor? Ima zubace, pirevine i sirka koliko hoces...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Isto i kod mene. Nije radjena 2-3 god, a orano u februaru posle licitacije.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Soja prskana 17.05. kombinacijom: Passat 1,25l/ha + Dynox 100gr/ha + Bentamark 2,4l/ha + Harmony 10gr/ha + Magis 0,4l/ha
Prve dve slike su slikane prilikom prskanja, a druge dve danas....

14wdmh3.jpg


2q173wk.jpg


3145sw9.jpg


b5ihc9.jpg
 
To izađe oko 11-12000 din po hektaru (otrovi) i baš je jaka kombinacija ali nije baš nešto zadovoljavajuće odradila ili ja neznam, ali no.
 
Ono sto je bilo napolje, to je gotovo, tom nema spasa... Problem je sto je tu izvlacen djubar jesenas pa ima svega ko u botanickoj basti, a ima dosta ponika nakon prskanja. Sa tim ne znam sta da radim...
 
Комбинација је врх и ја радим слично само је мучи ова хладноћа....Ја сам радио први сплит јер морам оставити форе за корекцију које ће сигурно бити.Мито ово корови су расли у пару са сојом требао си радиту у котиледонима а сад је само дотући...моје мишљење.
 
Problem je sto nisam mogao raditi u splitu, pa je moralo ovako, a drugi problem, ili da kazem greska je sto je njiva spremana nedelju dana pre setve, pa su korovi imali vremena da naoklijaju. Naknadno sam odustao od jos jednog prolaza spremacem pre sejanja zbog manjka vremena, a sama zemlja nije zahtevala obradu...

- - - - - - - - - -

To izađe oko 11-12000 din po hektaru (otrovi) i baš je jaka kombinacija ali nije baš nešto zadovoljavajuće odradila ili ja neznam, ali no.
Pasat sam izvukao u neki dug za baliranje jos jesenas inace bi sigurno isao sa necim jeftinijim.... Ali sve u svemu skupa hemija!
 
Imas ti ovde prostora za jos hemije,ja bih ovo odradio sa jos jednom dozom galbenona,harmony i jos nečega ali onda nema psenice dogodine na toj njivi.
 
U ovakvim ualovima jako je tesko biti pametan.
1 l /ha corum + 1 l/ha bentazon + 30 g/ha oxona + 5 g/ha hatmony + 0,5 l/ha das.
34pklki.jpg
[/IMG]
 
Такву амброзију сам тукао са Корумом 1лит/кј и Савазона 0.7лит/кј и преживела је,гледали смо се у вршидби она и ја и тако сваке године иста прича.Од ове године избацујем те коруме ,икарусе,сојасане ,тешкосрање,и убацио сам кломазон са бентазоном и оним прашковима хармони симфони
 
Nazad
Vrh