Herbicidi u soji

Svaki predstavnik prodaje svojih preparata ima objasnjenje zasto je bolji original ili generik ... tu je vise stvar demagogije.
Ali jedan je neki dan kulturno objasnio kaze ako kupis original (on zastupa) imas garantovano dobar proizvod, ako kupis kopiju mozes da ti odradi posao kao i original a mozes za par evra razlike da rizikujes kompletnu proizvodnju jer su tu "seriju" lose napravili.
 
Kakva su iskustva oko prskanja uskolisnih korova.Imam na jednoj njivi haos sirka ...rizom...Obavljeno je prskanje 2xsirokolisno.Planiram Fokus ultra puna doza.Da li je bolje odjednom punu dozu ili da i tu probam po pola doze iz 2 puta.Bojim se novog sirka posle ovih kisa i porasta temperature ali nisam siguran hoce li valjati pola doze iz dva puta za rizomski.Koliko vidim preporuka je 2 litre po h za rizomski...???
 
Kakva su iskustva oko prskanja uskolisnih korova.Imam na jednoj njivi haos sirka ...rizom...Obavljeno je prskanje 2xsirokolisno.Planiram Fokus ultra puna doza.Da li je bolje odjednom punu dozu ili da i tu probam po pola doze iz 2 puta.Bojim se novog sirka posle ovih kisa i porasta temperature ali nisam siguran hoce li valjati pola doze iz dva puta za rizomski.Koliko vidim preporuka je 2 litre po h za rizomski...???

Naj bolje u dva puta.
 
Prvi put idem sirak ronin/rafal 1l/ha. Kasnije jos fokus 2l/ha. Inace taj kletodim je jako zanimljiva akt materija. Kada se sklope kockice razbuca sirak, a nekada ne uradi nista. Najvise zavisi od uzrasta sirka i vremena.
 
Fer ako je takva njiva samo fuzilejd ,da ne razmisljas jeste da je skuplji al posle njega cak i trska dobije malo po tamburi.. Nikola probaj u drugom splitu dodati 2,5 do 3 deci rampe u corum po hektaru,ja sam prosle godine iso sa 3 deci rampe po jutru bolovala je soja al je sprzilo i ambroziju ,sad planiram do 3 deci plafon po hektaru.
 
Fer ako je takva njiva samo fuzilejd ,da ne razmisljas jeste da je skuplji al posle njega cak i trska dobije malo po tamburi.. Nikola probaj u drugom splitu dodati 2,5 do 3 deci rampe u corum po hektaru,ja sam prosle godine iso sa 3 deci rampe po jutru bolovala je soja al je sprzilo i ambroziju ,sad planiram do 3 deci plafon po hektaru.

Prskali smo Frontier + Sencor...sirak netaknut.POsle Albion+Tifani...eto sad sam samo imao dilemu da li ici 2x po pola doze fokus ultra...mislim da ce tek sad korov da podivlja.Idu visoke temperature sa ovom vlagom=Dzungla
 
Nazad
Vrh