Herbicidi u soji

A bogu fala možeš i da pojedeš dosta...Jeftinije te odevati nego hraniti.Jel ostalo palačinaka danas posle tvog odlaska iz B.Gradišta???:osmeh:
 
Jedan savet od iskusnijih,presejana soja na 1ha,nakon setve odradjeno prskanje totalom 5l/ha..trava koja je bila krenula izgorela sve,e sad je izbila nova,ima muhar,epeljuga i stir,planirano je prskanje jos pre pet dana kada su korovi tek krenuli da nacu,ali ova kisa zeza stvar,jutros tokom obilaska vidim da su korovi narasli vec na nekih 4-5cm,e sad meni treba preporuka sta najbolje za sirokolisne korove,za uskolisne su mi preporucili sunce ili fokus ultra....soja je pocetak trece troliske?.
 
Petre sve zavisi kojih korova imas. Prelistaj malo unazad temu pa ces silne varijante naci! Moja jedina preporuka je da ako imas stira od 5 cm obavezno da koristis minimalno 2 l Bentazona po kj uz dodatak Dinoxa ili Pulsara, Pivota! Sto je manja soja pretrpice bolje herbicid. Druga stvar nemoj se sekirati nakon 5 dana od prskanja za ono sta je uradio Bentazon soji jer ce se regenerisati i bice seve u redu. Stir bez te kolicine Baentazona, a da je na toj visini, ni sa cim, osim totala neces unistiti.
 
Petre sve zavisi kojih korova imas. Prelistaj malo unazad temu pa ces silne varijante naci! Moja jedina preporuka je da ako imas stira od 5 cm obavezno da koristis minimalno 2 l Bentazona po kj uz dodatak Dinoxa ili Pulsara, Pivota! Sto je manja soja pretrpice bolje herbicid. Druga stvar nemoj se sekirati nakon 5 dana od prskanja za ono sta je uradio Bentazon soji jer ce se regenerisati i bice seve u redu. Stir bez te kolicine Baentazona, a da je na toj visini, ni sa cim, osim totala neces unistiti.
Na savet Mindjusara,obilazio sam soju i cim ce krenula trava hteo sam prskati,ali krenuse ove svakodnevne kise i korov narastao....Meni ovaj zastitar opet preporucuje pirat,ali opet na savet Mindjusara ne bih da prskam s njim....Hvala na savetu:ppozdrav:
 
Pirat je isti Pivot A.M. Imazetapir, ne vidim razlog zasto ga ne bi koristio. Po meni jako dobar i koristan herbicid u soji! Ali ako tako kaze Moindjusar onda je vec nesto drugo!:osmeh:
 
Ne mora on za stir da ide sa velikim kolicinama Basagrana. Kod njega nije mutirao na ALS inhibitore. Odnece ga i sa pola doze Pulsara.
 
Nisam mogo da nadjem nista drugo za sirokolisnate pa je odradjeno savazonom,za uskolisnate sam uzeo fokus ultra....jbg prodalo se,a ja kasno presejao :D
 
Nije bilo niceg drugog,rasprodalo se,,,,trazio sam u celom gradu,slabo se seje soja kod nas i slabo i narucuju :(
 
Petre, nisam nikad to radio, ali kad nešto nemaš u tvojoj okolini gledaj ako možeš da naručiš online negde pa da ti pošalju brzom poštom, uzmi to kao alternativu. Sto- vet mislim da šalje tako, imaš i pretragu da nađeš šta ti treba, a da li su sigurna ruka neka kažu ljudi koji su kupovali od njih, ja sam samo dao primer.
 
Razmisljao sam da porucim preko interneta ali nisam znao koliko brzo ce stici,a bilo mi je hitno da oprskam zbog velicine korova,... A li sam zato sigiran da sledece godine necu praviti tu gresku,ako ne mogu da nadjem ovde,ici cu negde dalje ili cu naruciti online nedelj dana dve ranije.....Hvala na savetima u svakom slucaju:ppozdrav:
 
@peet
Koristio sam savazon u vocnjaku u dozi 2l/ha. Sa tom dozom sam samo nadzemni deo sprzio. Svaki malko veci korov se regenerisao. U zastiti soje se ne oslanjam sa betazon aktivnu materiju iz razloga sto za sada nemamo problema sa mutacijom stira. Pulsar + Harmony (gde ima zelja) odnesu sve redom.

Inace juce sam prskao kolegi 5kj soje od sirka. Fusilade 1.5l/ha. Soja velika, cvetala, videcemo sta ce biti. Sirak mestom takav da sam ciljao redove...
 
@peet
Koristio sam savazon u vocnjaku u dozi 2l/ha. Sa tom dozom sam samo nadzemni deo sprzio. Svaki malko veci korov se regenerisao. U zastiti soje se ne oslanjam sa betazon aktivnu materiju iz razloga sto za sada nemamo problema sa mutacijom stira. Pulsar + Harmony (gde ima zelja) odnesu sve redom.

Inace juce sam prskao kolegi 5kj soje od sirka. Fusilade 1.5l/ha. Soja velika, cvetala, videcemo sta ce biti. Sirak mestom takav da sam ciljao redove...

Mogao si ići ketodim-om sa 2L/ha i otišao bi sav sirak a bilo bi i jeftinije od Fusilade-a.
Ove godine sam prskao sa 1,5L/ha Ronin-om i nema više sirka.
 
Mogao si ići ketodim-om sa 2L/ha i otišao bi sav sirak a bilo bi i jeftinije od Fusilade-a.
Ove godine sam prskao sa 1,5L/ha Ronin-om i nema više sirka.

Zato ćeš ga imati sledeće godine ništa ne brini ,za razliku od fusilejda koji neće ostaviti ništa za narednu god.
 
Nazad
Vrh