Herbicidi u soji

Zanimljivo da nitko od vas ne misli prskati sa Max51 a on jeftiniji od Senkora i nova aktivna tvar koja bi trebala djelovati bolje na korov!
 
Planirao sam prskanje soje na crno sa senkorom, medjutim iako sam ga narucio na vreme nema ga. Na toj parceli ima dosta ambrozije stira i samoniklog suncokreta. Najvise sam zbog suncokreta hteo na crno jer preprosle godine u soji preko lista nisam uspeo da ga resim nikako.
Ima sad ovaj novi Max 51, zvao sam promotera kaze sve radi ali suncokret ne.
 
Kod tog Max-a ima jos jedan problem, nigde ga nema.Agromarrket ga nema na stanju.
 
Taj Max51 je odavno poznata aktivna materija. Imam osecaj iz ogleda da to nije bas selektivno po soju. Nisam obracao paznju da li je pre em ili post em tretman ali meni to deluje da suri i deo prinosa. Mozda ga u PSS nisu primenili u preporucenoj dozi itd ali ja to necu koristiti dok ne vidim godinu-dve iskustva.
 
Poprskano 8 ha danas i ceka se kisa pa cemo da vidimo kako djeluje Max a 8 ha je Metripharom ista aktivna tvar kao Mistral.Sta joj Bog da..
 
Ja cicka nikako da se resim ,,jel ima nesto od hemija za dubinsko za njega,sem rampe nju planiram kad nikne.
 
Nazad
Vrh