Herbicidi u soji

Ima specificnu povrsinu lista i upotreba totala bez okvasivaca ima veoma slab efekat. Bez okvasivaca total jednostavno sklizne sa lista.
 
Za taj grašak je najbolji herbicid stajsko đubivo ko je u mogućnosti,najviše ga ima na takozvanim "mršavim zemljama",nepomaže ni total,ni plodored ni nikakva hemija,sprži mu lišće 1 lit. Cambia i Avalona po kj. u kukuruzu,u šećernoj repi Lontrel isto samo sprži lišće,ali on ima u raznoraznim dubinama krtolu i istera ponovo i ponovo svake godine...U pšenici nedođe do izražaja toliko...:cvetic:
 
Kristijane druze moj, imas ti pravo o ovom korovu osim da nesto ne bira da li je slabija zemlja ili zemlja u dobroj kondiciji.
Imam ga u krugovima na vise parcela koje su redovno djubrene i u dobroj kondiciji!
Siri se iz godinu u godinu sve vise i vise jer u soji nema leka!
 
Nisam reko da nema na zemljama u kondiciji,ali definitivno na slabije đubrenima uzela maha...:ppozdrav:
 
да ли неко може да објасни разликуу квалитету ИМАЗАМОКСА који се налази од разних фирми и цена је кинескоког око 2500 наших од 3000 до 3500 и пулсар 6000 дали има толико битне разлике у квалитету
 
Ako sam danas oprskao uskolisnu travu u soji (Flupisor), kad mogu krenuti sa prskanjem širokolisne trave (biće koktel Pivot, Savazon, Okson, Promoni)? Tj. koliki vremenski razmak treba da bude da ne bi smetali uskolisni i širokolisno otrovi jedni drugima?
 
Da li sa fusilade ili flupisorom moze da se prskai u splitu ako je sirak oko 20-25 cm?

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pa jeste ali mestimicno,nema ga nesto preterano puno pa sam zato u nedoumici

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ako sam danas oprskao uskolisnu travu u soji (Flupisor), kad mogu krenuti sa prskanjem širokolisne trave (biće koktel Pivot, Savazon, Okson, Promoni)? Tj. koliki vremenski razmak treba da bude da ne bi smetali uskolisni i širokolisno otrovi jedni drugima?

Niko ništa ne kaže?
 
Moja kombinacija za soju u dvaput (split) pa cemo videti rezultat
1e527e84acc7ffacfca4f572361beebf.jpg


Poslato sa MYA-L11 uz pomoć Tapatoka
 
да ли неко може да објасни разликуу квалитету ИМАЗАМОКСА који се налази од разних фирми и цена је кинескоког око 2500 наших од 3000 до 3500 и пулсар 6000 дали има толико битне разлике у квалитету
Ima razlike u kvalitetu, ali Pulsar nije duplo bolji od kineza a duplo je skuplji, tako da većina ljudi uzima kopije.
Razlika u kvalitetu je da original i sa manjom dozom bolje deluje na korov a usev malo manje požuti.
 
Niko ništa ne kaže?

Isto pitanje sam ja pitao u poljoapoteci i dobio odgovor: odmah sutra.

Ja sam igrom slučaja čuo dva oprečna mišljenja, jedno kao i frenky što je dobio odgovor, a drugo da ipak treba napraviti neku pauzu od 3-4 dana kako bi se dalo sirku vremena da što više spusti ka rizomu herbicid za uskolisnu travu. Jer neki herbicidi (Pulsar, Pivot) za širokolisnu travu deluju na sirak tako što ga zaustave i onda on ne uvlači onaj uskolisni otrov u sebe. Ja sam inače do sada bio u uverenju da pauzu treba praviti samo u suprotnom slučaju (prvo šl pa onda ul)...

Uzgred, oprskao sam jednu turu dan posle, a ostatak sam ostavio za nedelju pa baš da vidim ima li razlike...
 
Nazad
Vrh